Kladno - Slovan vyjel na Kladno odehrát páté utkání čtvrtfinálové série za stavu 3:1 na zápasy. Slovan začal vést už po padesáti sedmi vteřinách po úvodním hvizdu díky Davidovi Tůmovi, ale po necelé minutě se podařilo Rytířům vyrovnat zásluhou Davida Stacha. Kladno následně vsítilo další čtyři branky a Ústí nad Labem do konce čtyřicáté minuty jen jednu. Závěrečná perioda byla sice vyrovnaná, ale vítězství se připsalo Rytířům. Série bude pokračovat ve středu 9. března 2016 na ústeckém zimním stadionu od 18:00 hod. se stavem 3:2 na zápasy.
po 7. 3. 2016, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno
Ústecký Slovan s.r.o.
6:3 2:1, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Stach (Kindl, Těrnavskij), 17. Skuhravý, 31. Pitule (Lukáč, Strnad), 32. Procházka, 40. Kindl (Těrnavskij), 41. Procházka – 1. Tůma (Kloz, Roubík), 38. Roubík (Bernad), 52. Brož (Pohl, Tenkrát). Rozhodčí: Přikryl, Kika – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 3 268. Střely na branku: 47:25 (19:7, 17:12, 11:6). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3. Stav série: 2:3 na zápasy.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, David Růžička, Repe, Těrnavskij, Ptáček – M. Procházka, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, V. Bílek – Redlich, Machač, Dalecký – Lukáč, Pitule, Strnad. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, do 20. Skočovský, Smetana, do 20. Macek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, do 40. Kuchler, do 40. D. Merta – do 40. Křivohlávek, Melka, Navarra – od 20. Gengel, od 40. O. Kopta II. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Komentář

Hosté vstoupili do zápasu opět výborně a šli rychle do vedení. Hned v první minutě se ocitl v dobré pozici David Tůma. Ten už si zkušeně poradil a poslal svůj tým do vedení - 0:1. Odpověď Rytířů však byla blesková. David Stach byl pozorný před brankovištěm a dorazil Těrnavského ránu rovnou za Soukupa - 1:1. Lukáč následně v oslabení dotlačil kotouč až do sítě, ale branka nebyla pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznána. Stach byl v početní výhodě opět neuvěřitelně nebezpečný před brankovištěm, Soukup se ale několikrát vyznamenal a dokázal přerušit hru. Další přesilová hra už ovšem byla využita. Soukup se při jednom ze zákroků dostal trochu moc z brány, Václav Skuhravý obkroužil klec a díky důrazu dotlačil puk k tyči - 2:1. Těsně před koncem třetiny se Skuhravý opět dral před branku, puk však za hostujícího brankáře neprocedil.

V úvodu druhé části si domácí nechali poněkud odskočit Kloze, ten ale zblízka na Mensatora nevyzrál. Křivohlávek zůstal poté opomenutý na pravém kruhu, odkud dělově vypálil. Mensator ovšem vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou a podržel svůj tým. Domácí přidali v tomto utkání hodně na důrazu a to bylo vidět i ve druhé části. Strnad dorážel Lukáčovu ránu jen do vyrážečky hostujícího brankáře, jenže Tomáš Pitule u druhé tyče dorazil přesně - 3:1. Martin Procházka se vzápětí krásně prosmýkl do mezikruží a odtamtud vymetl bližší růžek branky - 4:1. Po chybě Kladna v obraně dorážel z vynikající pozice Brož, Mensator ale předvedl fantastický zákrok lapačkou a nepřipustil žádné další nepříjemnosti. Dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem Slovan zužitkoval. Jaroslav Roubík dorážel z předbrankového prostoru a od betonu domácího gólmana se odrazil puk až do sítě - 4:2. Brankový účet druhé periody však uzavřen ještě nebyl. Denis Kindl si sjel k brance z levé strany a dorazil Těrnavského ránu za bezmocného Soukupa - 5:2.

Hned po pětatřiceti vteřinách třetího dějství se Kladenští opět radovali. Roubík předložil puk přímo do jízdy Martinu Procházkovi a ten uklidil kotouč mezi betony hostujícího brankáře - 6:2. V polovině třetí periody pálil tvrdě z pravého kruhu Rudovský, jeho ránu ovšem dokázal Soukup vytěsnit mimo tři tyče. Při hře čtyř proti čtyřem se pak dočkali opět i hosté. Vladimír Brož zůstal trestuhodně volný na pravém kruhu a vystřelil přesně pod horní tyč - 6:3. Následně mohl střílet do odkryté klece Tůma, který ale nezamířil přesně. Hned nato Denis Kindl vypálil přímo na Stachovu hůl, hostující gólman ale proti teči zasáhl jistě. V samotném závěru měli domácí k dispozici přesilovou hru, využít už ji však nedokázali.

Autor: rytirikladno.cz

Ohlasy trenérů

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): „Chtěli jsme se ještě jednou podívat do Ústí. Tam jsme se dostali a uvidíme, co bude dál. Dnes jsme hráli o něco obětavěji než v předchozích zápasech a proto se nám podařilo vyhrát.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Tahali jsme opět od začátku utkání za kratší konec. Prohráli jsme, ale pořád vedeme 3:2 v sérii a nyní jedeme do Ústí. My si stále čtvrtfinále play-off užíváme.“

Autor: rytirikladno.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Vrchlabí 42 69
6. Děčín 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 51
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže