Ú s t í n/L. - Slovan hostil v 18. kole lídra tabulky WSM Ligy, kterého dokázal porazit už v úvodním střetnutí letošní sezóny. Jestřábi, tak chtěli porážku Slovanu oplatit na jeho domácím ledě, ale nevyšlo jim to. Z Ústí si odváží porážku 3:2.
so 29. 10. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
LHK Jestřábi Prostějov
3:2 1:0, 2:0, 0:2

Branky a nahrávky: 9. Z. Doležal (Melka, Husák), 21. J. Kloz (Vrdlovec, Roubík), 39. Kasík (Roubík) – 41. Venkrbec (Luňák, Půhoný), 42. Moskal (Martin Novák). Rozhodčí: Würtherle – Kajínek, Bosák. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 1 035. Střely na branku: 41:27 (12:8, 21:9, 8:10). Průběh utkání: 3:0, 3:2. Zakázaná uvolnění: 3:5. Ofsajdy: 2:5. Vyhraná vhazování: 32:40 (10:12, 13:15, 9:13).

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc, Macek – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Melka, Poulíček – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Macek, Moučka.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, T. Kvapil, Holomek, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Švec, L. Krejčík, Fiala – Půhoný, Hozák, Augustin.

Úvod zápasu se nesl ve vyrovnaném tempu a oba dva týmy čekali na chybu soupeře. Ta přišla v 7. minutě při vyloučení hostujícího Holíka, který byl vyloučen 2+2 minuty. Toho domácí dokázali využít! Zdeněk Doležal se prosadil střelou od modré a domácí vedli 1:0. Velkou zásluhu měl na brance také Patrik Poulíček, který zakryl výhled prostějovskému brankáři. To bylo z první třetiny vše.

Druhá část začala pro domácí Slovan výborně. Už po 25 vteřinách se prosadil v přečíslení dva na jednoho Jan Kloz - 2:0! Severočeši byli nadále aktivní a třetí branka vysela ve vzduchu. A fanoušci žlutomodrých se dočkali. Ve 39. minutě využil bleskově přesilovou hru po přistrčení Roubíka zkušený obránce Jaroslav Kasík, který vymetl horní růžek Kantorovy branky - 3:0. O chvíli později nastřelil konstrukci branky Jaroslav Moučka.

Třetí třetina byla pro domácí hokejisty jako z hororu. Po 51 vteřinách se prosadil kapitán hostí Matouš Venkrbec, který doklepával volný puk za bezmocného Volkeho - 3:1. Za 28 vteřin bylo ještě hůře. Nedůrazu a nepozornosti domácí obrany využil Patrik Moskal, který překonal Volkeho střelou mezi betony - 3:2. V závěru dostali Jestřábi výhodu přesilové hry, kterou však nedokázali využít.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Čekali jsme těžký zápas, utkali jsme se před utkáním s prvním týmem tabulky. Ukazálo se a na hráče jsme apelovali, že i pokud vedeme o tři branky, musíme hrát stále dobře dozadu. Bohužel na minutu jsme vypadli a Prostějov snížil na rozdíl jedné branky. Zápas byl zajímavý až do konce, ale hráče musíme pochválit za podaný výkon, který se divákům musel líbit. Klobouk dolů před kluky, kteří ubránili oslabení ve čtyřech proti šesti protihráčům. Prostějov není nadarmo první, disponuje čtyřmi vyrovnanými pětkami. Pro nás jsou tři body cenné. Čekají nás nyní tři těžká střetnutí venku, doma jsme museli bodovat. Martin Vágner nenastoupil kvůli chřipce.“

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): „Odehráli jsme velice špatné utkání. Nasazení z naší strany nebylo takové, jaké jsme si představovali. Až ve třetí třetině jsme začali hrát to, co jsme chtěli. Otevřeli jsme si nějaké šance, ale po osmnácti dobře odehraných zápasech přišel jeden, který se nám nevydařil. Chybělo nám chtění více se prosadit a agresivita. Ústí nad Labem je mužstvo, se kterým se dá hrát. Umístění v tabulce není momentálně rozhodující. Důležité je držet se v popředí tabulky, abychom se dostali do play-off, kde se sezóna bude teprve rozhodovat.“