Ú s t í n/L. - V rámci 55. kola jsme přivítali na domácím ledě Motor České Budějovice. Toto utkání se neslo v duchu souboje jihočeských střelců s Alešem Stezkou. Ten dokázal pochytat celkem třicet osm ran, ale nestačil na jednu střelu Václava Karabáčka z první třetiny, a ta se nakonec stala také jedinou úspěšnou v celém utkání. Motor tak veze na jih Čech vydřené tři body. Další utkání čeká Slovan hned v sobotu na ledě Prostějova.
st 13. 2. 2019, ZS Ústí nad Labem
HC Slovan Ústečtí Lvi
ČEZ Motor České Budějovice
0:1 0:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 19. Karabáček (Bradley, Vydarený). Rozhodčí: Skopal, Vokřál – Maštalíř, Horažďovský. Vyloučení: 3:2. Využití: Bez využití. Diváci: 711. Střely na branku: 18:39. Zblokované střely: 5:8. Vhazování: 24:30. Průběh utkání: 0:1.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Stezka – M. Zdvořáček (A), D. Málek, Březák, Hes, Mert, Blaha, Štochl – J. Havel, Roubík (C), Šťovíček – Grim, Ma. Svoboda, Krliš (A) – Ouřada, Chlán, Chrpa – Planý, Schwamberger, T. Jandus.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Fillman, Kutlák (C), Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený (A) – Dunn, Gilbert, M. Novák – Babka, Bradley, Karabáček – Z. Doležal, R. Přikryl, Heřman – Dančišin, Doktor, Beránek – Endál.

Komentář

Do utkání vstoupily oba celky s velkým nasazením a již od prvních minut bylo k vidění několik zajímavých příležitostí na obou stranách. Budějovický Motor postupně začal kontrolovat hru a domácí Slovan do hry příliš nepouštěl, avšak domácí držel brankář Stezka. Dvě minuty před koncem se však hostům podařilo domácího brankáře překonat, když si před brankou udělal prostor Václav Karabáček,který poté neměl problém zasunout puk pod Stezkův beton.

Již od začátku druhé třetiny byla hra pod taktovkou hostů, kteří na domácí vyvíjeli konstantní tlak. Do první vyložené šance se dostal Cody Bradley, který však trestuhodně minul z mezikruží. Další možnost měl na hokejce Jakub Doktor, který zakončoval sám přečíslení dva na jednoho, ale Stezka jeho pokus vytěsnil a tak se skóre neměnilo.

Hosté ve svém tempu hry pokračovali i ve třetím dějství, kdy se domácí stále nedokázali dostat do zápasu a hrálo se především před brankou Slovanu. Hosté se snažili přidat pojišťující branku, ale když už se zdálo, že se jim to podaří, tak se Stezka blýskl krásným zákrokem proti ráně Doležala a udržoval domácí v naději. Avšak Slovanu se do konce utkání nepodařilo i přes několik nadějných pokusů vyrovnat a tak utkání skončilo v poměru 0:1.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Odehráli jsme dobré utkání. Chtěli jsme hrát hlavně dobře dozadu a zachytit začátek dnešního zápasu, což se nám povedlo. Kluky jsme po zápase pochválili, protože tam nechali všechno. Jenom mě trošku mrzí rozhodování zápasu, protože první gól jsme dostali po faulu loktem do obličeje. A ve třetí třetině byly dva nebo tři jasné fauly, které nepískli a potom nás vlastně ani nepustili do power play, protože nás vyloučili za nefaul. Nastaly tedy některé sporné situace, které by se daly řešit jinak. Musím pochválit všechny hráče včetně Aleše Stezky, který opět podal vynikající výkon. Bohužel ale nevíme, kolik nás v sobotu pojede, ale na čtyři pětky určitě nebudeme. Musíme to odbojovat a dohrát poslední zápasy se ctí.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Pro nás jsou to tři body, pro které jsme sem přijeli. Samozřejmě jsme chtěli dát více gólů. Pro mě, jako pro trenéra, by určitě bylo jednodušší, kdyby dnešní zápas byl daleko dřív rozhodnutý.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže