Písek - Po polovině utkání v Písku byl stav utkání 1:5 a nic nenasvědčovalo tomu, že by si Slovan nepřivezl všechny body. Domácí tým ovšem předvedl nevídaný obrat a zápas nakonec vyhrál po prodloužení. Hattrick si připsal Matěj Harkabus.
pá 18. 10. 2019, ZS Písek
IHC Komterm Písek
6:5pp 1:3, 2:2, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 11. Karbulka (Vajner, Novotný), 31. Krýner (Karbulka), 38. Petřík (Kocour), 41. Egert, 44. Novotný (Krýner), 64. Egert (Fríd) – 5. Brandner (Macel), 7. Harkabus (Šindelář), 16. Harkabus (Štěpánek), 29. Harkabus (Janoušek), 29. Brandner (Šindelář). Rozhodčí: Šperl – Polonyi, Kotounová. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 6:5.

IHC Komterm Písek: Buchta – Cibuzar, Kocour, Šafář, Kulveit, Tampier, Kurfürst, Vajner – Karbulka Jan, Egert, Brož, Andrle, Přibyl, Novotný, Petřík, Fríd, Krýner

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Šešina, Stuchlý, Jeřábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Janoušek, Čermák, Brandner, Harkabus, Marcel, Hampl, Tot, Matloch, Šindelář, Kušej

Do dnešního utkání vstoupil lépe písecký celek. Kmoch si ale poradil s pokusy Karbulky i Brože. Ve čtvrté minutě si první velkou příležitost vypracoval i tým hostů, skvěle ale zasáhl domácí Buchta. Hned v další akci už první branka zápasu padla. Roman Brandner se nejlépe zorientoval na brankovišti a poslal Slovan do vedení. Dvoubrankové vedení zařídil Ústí nad Labem Matěj Harkabus, který ujel obraně Písku a skóroval. Hosté se dále dostávali do šancí a v desáté minutě měl možnost navýšit náskok Brandner při trestném střílení, Buchtu ovšem nepřekonal a Písek trestal. Jan Karbulka obelstil Kmocha bekhendovým blafákem a snížil. Ústí ke konci třetiny přežilo oslabení a vzalo si zpět dvoubrankové vedení, v signalizované výhodě se opět trefil Matěj Harkabus. Poslední slovo měl domácí Fríd, Kmoch ale jeho pokus vychytal. - 1:3

Hned v úvodu druhé části jel sám na Buchtu Šindelář. V úniku ale neuspěl. DO další velké šance se Slovan dostal při přesilové hře. Dva hráči ujížděli sami na Buchtu, který ovšem svůj tým podržel. Na druhé straně neskončilo gólem přečíslení domácích, ani sólo Krýnera. Devátá minuta této třetina patřila hostům. Nejprve zkompletoval při přesilovce hattrick Matěj Harkabus a poté tečoval za záda Buchty Šindelářovo nahození Roman Brandner. O dvě minuty později využil přesilovou hru i Písek, Jaroslav Krýner snížil střelou do šibenice. Domácí měli následovně dvojitou přesilovku, nedisciplinovanost Ústí ale nevyužili. Tři minuty před sirénou se opět radovali písečtí. Závaru před brankou využil Milan Petřík. V poslední minutě ještě stihl Šafář nastřelit tyč Kmochovy svatyně - 3:5

Do poslední části vstoupil Písek výborně, když stihl během necelých čtyř minut vyrovnat stav utkání. Stalo se tak po brankách Jiřího Egerta a Matěje Novotného. Tlak domácích pokračoval, Kmoch ale ústecký celek držel. Vychytal postupně Novotného, Karbulku i Přibyla. Pět minut před koncem zazvonila po střele domácích tyč. Více se již v této třetině nestalo a hra pomalu mířila do prodloužení – 5:5

První pokusy si v prodloužení připsal Janoušek, gólem nicméně neskončily. Hra se přelévala ze strany na stranu, až se ve čtvrté minutě nastavení trefil do černého Jiří Egert a dokonal neuvěřitelný obrat Písku - 6:5 (5:5)