Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v prvním přípravném zápase přivítali na svém ledě Kolín. Slovan se dokázal prosadit až na stavu 0:3, po pěkné akci překonal brankáře Čermák, který byl v zápase kapitánem.
čt 30. 7. 2020, ZS Ústí n. L.
Ústecký Slovan s.r.o.
SC Kolín
1:3 0:3, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 40. Čermák (Grim, Tot) – 2. Veselý (Blaha, Stehlík), 4. Stehlík (Jankovský), 13. Veselý (Blaha, Jankovský). Rozhodčí: Novák, Místecký – Janíček M., Janíček J... Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Haas – Havránek, Zich, Mareš, Benák, Slabý, Šešina – Bláha, Čermák, Grim, Eret, Matějček. Tlačil, Gottfried, Kordule, Tůma M., Janoušek, Tůma J., Tot

SC Kolín: Sejpal 41. Martíne – Husa, Muška, Bláha, Pýcha, Knesl, Kukla, Jelínek, Barták, Krejčík, Šafránek, Král, Jankovský, Veselý, Stehlík, Semirád, Štohanzl, Petržílka, Zumr, Martínek, Němec

Komentář

Do zápasu vlétli aktivněji domácí hokejisté, kteří se již od prvních okamžiků zápasu tlačili do útočného pásma. Brzy však přišla pro domácí studená sprcha, když se z první vážnější šance prosadil Jan Veselý povedenou střelou od modré čáry. Po této brance přešli hosté do tlaku, který se jim brzy vyplatil, jelikož Jan Stehlík dokázal využít přesilovku a navýšit tak náskok hostů. I nadále byli hosté aktivnějším celkem a byli všude rychleji. Vše nakonec vyústilo ve třetí branku hostů, kterou vstřelil z dorážky Jan Veselý a Kolín tak odskočil na rozdíl tří branek. Ke konci třetiny se domácí probudili a začali být také velmi nebezpeční, avšak největší šanci na sníženi Kordule nevyužil, když svým blafákem nedokázal překonat brankáře hostů.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté, kteří se dokázali usadit v útočném pásmu a tlačit domácí. V tomto snažení jim také pomohla další z mnoha přesilovek, které měly Kozli k dispozici. Největší šanci měl kolínský Martínek, který jel sám na domácí branku, avšak nedokázal nasměrovat puk do branky. Postupně se začal projevovat i domácí Slovan, jehož hráči mohli několikrát z nadějných pozic skórovat. Nejblíže k tomu měl Štěpán Havránek, ale jeho pokus skončil pouze na horní tyči hostující branky. Domácí se však v závěru třetiny přeci jen dočkali, když se po pěkné akci prosadil Tomáš Čermák, který si připsal svou premiérovou trefu za Slovan.

Na začátku třetí třetiny došlo ke změně v kolínském brankovišti, kde vystřídal Ondřej Martínek Martina Sejpala. Žlutomodří byli zpočátku aktivnější, takže hned z úvodu několikrát prověřili nově příchozího Martínka, ale ten všechny pokusy domácích pokryl. Poté přišla poněkud klidnější pasáž hry, kdy se ani jeden z týmů příliš netlačil do koncovky. Tato pasáž však skončila, když se v krátkém časovém sledu nechali vyloučit dva hostující hráči a domácí měli příležitost dvojnásobné přesilovky. S touto příležitostí ale domácí hráči nenaložili vůbec dobře, protože kolínští hráči dokázali během celého oslabení poměrně v klidu bránit a nepustili Slovan do vážnější příležitosti. V závěru třetiny měli domácí k dispozici ještě jednu přesilovku, ale ta měla podobný průběh jako ta předchozí, kdy se žlutomodří s obtížemi dostávali do útočné třetiny a tak zápas nakonec skončil v poměru 1:3.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Bylo to přípravné utkání, kde jsme na obou stranách mohli vidět mnoho chyb. Kolín dal ze tří šancí tři branky a my pouze jednu. Utkání splnilo to, co jsme očekávali. Sledovali jsme hráče, jak kdo hraje o sestavu.

Petr Martínek (SC Kolín): Pro nás to bylo stejně jako pro domácí první přípravné utkání. Jsme od pondělí na ledě, tak jsem měl trošku obavy, co to s námi udělá, ale tak nějak jsme se s tím popasovali a zaslouženě jsme vyhráli. Domácí si vypracovali po našich chybách také brankové příležitosti. Jsme rádi, že jsme si mohli po dlouhé době zahrát s týmem z Chance Ligy, hlavně kvůli sebevědomí našich svěřenců.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže