Ú s t í n/L. - Po dlouhé době Slovan hrál zápas na domácím ledě, kdy přijel velmi silný Vsetín. Již od prvních minut se jednalo o vyrovnané utkání, které přineslo mnoho hezkých hokejových momentů. Avšak domácí nakonec dokázali odskočit do dvoubrankového vedení. Hosté v závěru snížili na rozdíl jediné branky, ale ústečtí hráči si již závěr pohlídali a připisují si důležité tři body. Po vstřelení první branky žlutomodrého celku z hole Martina Tůmy nalétali plyšáci na ledovou plochu a bylo jich přesně 529.
ne 19. 12. 2021, ZS Ústí n. L.
Ústecký Slovan s.r.o.
VHK ROBE Vsetín
3:2 1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 14. M. Tůma (Vladimír Brož, Trávníček), 39. J. Drtina (Štěpán Bláha, Milfait), 47. Grim (Záruba, Š. Havránek) – 13. D. Březina, 57. Jerofejevs (Pitule). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 983. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Vyloučení

5:5

Využití

2:0

V oslabení

0:1

Diváci

983

Ústecký Slovan s.r.o.: L. Cikánek – J. Drtina, Š. Havránek, Přindiš, Trefný, Vladimír Brož (A), E. Mareš, L. Chalupa – Milfait, Vrdlovec (A), Štěpán Bláha – Trávníček (C), T. Čermák, D. Tůma – Bernat, M. Tůma, J. Žolobov – Záruba, Grim, Jouza.

VHK ROBE Vsetín: D. Sachr – Jerofejevs, Štach (A), Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Hryciow, Š. Jenáček – Jonák (C), Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, D. Březina – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Gago, Kucharczyk (A), Vítek.

Komentář

Hosté do utkání vlétli jako uragán. Konkrétně Luboš Rob se v rychlém sledu dostal k několika nadějným příležitostem, ale Cikánek byl připraven. Domácí tak pochopili, že musí přidat. Velice rychle se jim podařilo vyrovnat tempo, kdy nejprve jel v úniku sám na Sachra Čermák, ale jeho klička neskončila úspěchem. Na druhé straně naopak hrozil Jenáček, avšak jeho pokus skončil pouze na tyči. Další šance Vsetína však už skončila v síti, když David Březina ujel ve vlastním oslabení ústecké obraně a následně zavěsil. Toto vedení hostům nevydrželo ani minutu, protože z již zmiňované přesilovky prostřelil Sachra Martin Tůma. I na tento gól mohla být blesková odpověď, ale Cikánek fantastickým skokanským zákrokem zastavil střelu Gaga do odkryté branky. Tento zákrok ústecké hráče nakopnul, a ti ve zbytku třetiny zatlačili vsetínské hráče do defenzivy. Avšak nadějné pokusy Milfaita a Vrdlovce brankou neskončily.

Druhé dějství bylo již od začátku z obou stran velice aktivní. Domácí však hrozili o něco více. Nejprve se po chybě Smetany dostal do úniku v oslabení Grim, ale jeho zakončení chyběla špetka přesnosti. Dále se hra začala více kouskovat a k vidění bylo několik přesilovek. Ale paradoxně největší šanci druhé třetiny měl domácí Štěpán Bláha během vlastního oslabení, kdy využil své vysoké rychlosti a ujel hostující obraně. Bohužel pro domácí ani jeho pokus nepřekonal Sachra. V samotném závěru druhého dějství se ale diváci branky přeci jen dočkali. Jiří Drtina totiž v přesilovce vypálil od modré svou pověstnou dělovku, kterou dokázala zastavit až síť v brance.

Do třetí tetiny šli hosté s jasným cíle, vyrovnat. Avšak tím, že vsetínští otevřeli svou obranu, tak se do šancí více dostávali spíše domácí. Nejprve se po pěkné kombinaci dostal sám před Sachra Trefný, ale trestuhodně přestřelil. Další šance Slovanu už ale přinesla ovoce. Po kratším tlaku se totiž dostal před hostující branku Jan Grim, který nakonec místo přihrávky zvolil kličku a překonal vsetínského strážce svatyně. Na druhé straně mohl rychle snížit Smetana, ale Cikánek byl připraven a potvrdil tak svůj dnešní dobrý výkon. Vsetín však dále už byl poměrně bezzubý a nedokázal se dostávat do vyložených šancí. Naopak na domácí straně mohlo několik hráčů postupně rozhodnout. Ale Žolobov, Mareš ani Čermák nedokázali navýšit ústecký náskok. Tři minuty před koncem zkoušel Vsetín hru v šesti, která se prakticky ihned vyplatila, když se od modré prosadil Aleksandrs Jerofejevs. Hosté už závěrečný tlak v další branku nepřetavili, takže domácí nakonec zvítězili poměrem 3:2.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Z našeho pohledu dnes výborný zápas, kluci makali, jezdili po zadku. Dneska asi rozhodli brankáři, my jsme měli o něco lepšího, šancí bylo stejně na obou stranách. Ve třetí třetině jsme dali na 3:1, mohli jsme ale navýšit i více. Poté to tam kluci urvali, co to šlo. Góla jsme nedostali a tři body jsou pro nás velmi důležité.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): My jsme chtěli náš víkendový trip zakončit výhrou tady v Ústí, to se nám ale nepovedlo. Největší rozdíl jsem viděl ve speciálních formacích, dostali jsme tam dva góly, my jsme si přesilovkami vůbec nepomohli, to byl asi největší kámen úrazu. Pak už si Ústí to vedení pohlídalo, hrálo výborně do obrany, nám se tam těžko dostávalo, v těch daných momentech, když jsme měli vytvořený tlak, jsme pouze kombinovali, chybělo tam zakončení. To byl základní problém.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Tábor 21 53
2. Příbram 21 53
3. Chomutov 20 51
4. Děčín 22 43
5. Letňany 21 41
6. Vrchlabí 21 36
7. Most 22 36
8. Kobra 20 27
9. Benátky n. J. 21 26
10. Ústí n. L. 20 20
11. Kralupy 21 19
12. Cheb 21 19
13. Písek 21 17
14. Hronov 20 14
15. Řisuty 20 13

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže