čt 28. 10. 2021
HCM Warriors Brno
2:4 1:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 15. Špaček (Puczek), 23. Macek (Gašpar) – 9. Horký (Marčík), 28. Horký, 38. Kelbl (Horký), 43. Horký (Mlčoch). Rozhodčí: Folk – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 2:7, navíc Holotík 5+OK za SEK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 46:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

67

Ústecký Slovan s.r.o.: Ježek – Vlach, Bartoň, Česnohlídek, Martínek, Polata (C), Filip – Bár, Macek, Gašpar, Kredl, Puczek, Špaček, Tot (A), Kušej, Macel (A), Koval.

HCM Warriors Brno: Vystavěl - Kala, Mahdal (A), Mlčoch, Mareček, Hanák, Milotínský, Brokeš – Zelenka, Novotný, Holotík, Horký, Rašovský (C), Láryš, Kelbl, Marčík (A), Staněk, Heinrich.

V úvodu utkání se první do útoku hnal celek z Ústí nad Labem, a také jako první zakončil, když se o to z mezikruží postaral Aleš Macek. Warrioři nabídli Slovanu možnost vstřelit branku, jelikož hostující Brokeš usedl na trestnou lavici, ale žlutomodrý celek tuto šanci nevyužil. Největší příležitost v této početní výhodě měl Ondřej Filip, který obkroužil branku, ale do odkryté klece zavěsit nedokázal, jelikož jeden z brněnských obránců pokryl volnou tyč. Hostující celek se v první desetiminutovce zatím moc nepředvedl, ale to se nedá říci o vstřelených brankách. V deváté minutě se po krásné akci dostal do zakončení Adam Horký, který prostřelil přesouvajícího se brankáře. Na této brance se krásným pasem podílel Lukáš Marčík. O čtyři minuty později dostali šanci početní výhody i Warrioři, kteří se usadili v útočném pásmu, ale jejich střely na brankáře nedolétly. Brňané si přesilovku příliš neužili, jelikož hráli v šesti hráčích a stav hráčů se tak na hrací ploše vyrovnal. Ústecký celek se hnal pět minut před koncem třetiny do útočného pásma a podařilo se mu vyrovnat, když se do zakončení z pravé strany dostal Jiří Špaček. V závěru celek ze severních Čech dostával hosty pod tlak, ale branku to nepřineslo - 1:1!

Do druhé periody vstoupili lépe domácí hráči, kteří si vytvářeli obrovský tlak do branky. Jednu z příležitostí měl i David Kredl, který parádně vypálil z horní části kruhu a jeho střela byla schovaná, avšak k brankáři až nedolétla, jelikož si do ní klekl hostující obránce. O chvilku později se už červené světlo za brněnskou brankou rozsvítilo. O to se postaral Aleš Macek, který doklepl padající puk do brankoviště po střele Gašpara. V další poskytnuté výhodě ústecký celek pálil, co mohl, ale branky se nedočkal. Avšak ukázalo se pořekadlo, nedáš, dostaneš! Po skončení oslabení brněnského celku se na levou stranu dostal do šance Adam Horký, který naprosto parádně vymetl horní roh Ježkovy branky a zapsal druhou trefu v utkání. Hra se v půlce utkání značně přitvrdila a bylo k vidění mnoho osobních soubojů, které hraničily s vyloučením. Tři minuty před koncem druhé třetiny jsme viděli tvrdý hit od hostujícího Staňka, který ve velké rychlosti sestřelil Gašpara, ten se po chvilce zvedl lehce otřesený. V osmatřicáté minutě se podruhé hosté dostali do vedení, když Marek Kelbl vypálil na branku z levé strany a domácí brankář v přesunu už puk lapit nedokázal - 2:3!

První minuta třetí třetiny se nesla v duchu šancí domácích hráčů, kteří ohrožovali branku Vystavěla. Do šance se dostal Jiří Špaček, který vypálil přes clonícího hráče, ale odkrytou klec trefit nedokázal. Hra se přenesla na druhou stranu a rázem jsme tu měli hattrick Adama Horkého, který opět velice parádně zavěsil kotouč do branky. Brankář Ježek byl u všech vstřelených branek tohoto borce bez šance. Šest minut před závěrečnou sirénou prokličkoval útočné pásmo Špaček, ale jeho backhendové zakončení skončilo jen v náručí vděčného gólmana. Brno se velice statečně bránilo, ale ho snažení čtyři minuty před koncem třetí periody zkazil svým zbytečným vyloučením Adam Holotík, který byl vyloučen na 5+OK za sekání. Slovan se nedokázal v prvních dvou minutách přesilovky pořádně usadit v útočném pásmu. V 58. minutě byl domácí brankář Ježek odvolán z branky, ale naprosto bezzubý žlutomodrý celek si nevybojoval ani pořádnou šanci na redukci výsledku. Ústecký celek po celé utkání vyvíjel na svého soupeře větší tlak, ale v proměňování šancí byli lepší Brňané - 2:4!

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes nás opět trápila produktivita, která nás trápí od začátku sezóny, ačkoliv na tom pracujeme. Bohužel jsme dnes dali jen dvě branky. Sice jsme soupeře dnes jasně přestříleli, ale ta úspěšnost je mizivá. Nezbývá mi nic jiného než poblahopřát soupeři a dále pracovat.

Jaromír Korotvička (HCM Warriors Brno): První třetinu jsme nezačali moc dobře. Soupeře jsme moc neznali, který nás přebruslil a kontrolovali hru s kotoučem Měli jsme štěstí, protože jsme v první třetině dali z jediného protiútoku gól a dostali jsme se do vedení. Samozřejmě poté jsme dostali dvě branky, ale to vyplívalo z tlaku soupeře. Ve druhé třetině jsme začali už zodpovědněji v tom středním pásmu a i když jsme dostali ten druhý gól tak se kluci nepoložili a obrátili jsme to ve třetí třetině na naší stranu. V té třetí třetině to bylo hlavně o disciplíně.