Ústí nad Labem - S touhou vrátit Chebu porážku z prvního utkání nastupoval Slovan do sedmého přípravného utkání. První periodu prohrál o tři branky, nicméně poté začal Slovan úřadovat v přesilových hrách a využil hned čtyři. O dvě branky Slovanu se postarala nová posila Radek Prošek. Utkání rozhodl dvě minuty před koncem Kale Costa.
čt 1. 9. 2022
HC Cheb
5:3 0:3, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 29. Prošek (Kordule, Rudovský), 33. Kučera (Vacík), 35. Prošek, 58. Costa (Kordule), 59. Smola (Kučera, Rudovský) – 3. Strýček (Šťastný), 5. Pusev (Šťastný, Keprt), 19. Nekvinda (Čejka, Konášek). Rozhodčí: Cícha, Biedermann – Zítka, Goltsch. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 5:3.

4:8

4:0

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmec (21. Stahl) – Vacík, Drtina, Šefl, Trefný, Funk, Klatt, Polata – Rudovský, Roubík, Sýkora – Kordule, Costa, Prošek – Damašek, Daniel, Smola – Kučera, Bartoš, Tot.

HC Cheb: Kašpar – Strýček, Kořán, Šikut, Leština, Stejskal, Zavřel – Trapl, Čejka, Šťastný, Rozhon, Vašíček, Konášek, Nekvinda, Paršakov, Fečo, Krutina, Keprt, Pusev.

Odvetu s Chebem nezahájil Slovan podle svých představ. Hned ve třetí minutě poslal hosty do vedení Jan Strýček, který šťastným odrazem dostal kotouč za Kmece - 0:1! Uběhly dvě minuty a hosté vedli o dvě branky. Rychlý protiútok zakončil přesnou ranou Ivan Pusev - 0:2! Pro Slovan však bylo ještě hůře. Minutu před koncem první periody dorazil kotouč za Kmece Jan Nekvinda - 0:3!

Do druhé třetiny nastoupil v domácí brance David Strahl a tento impuls se domácím vyplatil. Těsně před polovinou utkání se trefila nová posila Radek Prošek, který využil dvojnásobnou přesilovou hru - 1:3! O pět minut později Slovan využil další přesilovou hru, tentokrát tu klasickou. Trefil se Lukáš Kučera - 2:3! Úspěšnou část hry zakončil dvougólový Radek Prošek, ten se prosmýkl obranou a mezikruží trefil přesně - 3:3!

Jestliže první dvě třetiny byly na branky bohaté, tak třetí perioda byla velmi skoupá na šance i branky. Cheb nedokázal využít přesilovou hru na začátku třetí třetiny a stejnou možnost nevyužil poté ani Slovan. Nicméně domácí si nechali rozhodnutí na závěr. Vyšší trest Konáška za hru vysokou holí potrestal dvě minuty před koncem utkání milimetrově přesnou tečí australský rychlík Kale Costa - 4:3! Uběhla minuta a Slovan potrestal vyloučení i podruhé a celkově počtvrté v utkání. Z před brankového prostoru se prosadil Jan Smola a uzavřel skóre utkání - 5:3!

Martin Štěpánek (Ústí n.L.) - Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně. První třetina se nám vůbec nepovedla. Nejenom výsledkově, ale i herně. Hráči neplnili to, co jsme chtěli. Na druhou třetinu jsme vyměnili brankáře, i když to nechceme na brankáře rozhodně svádět. Chtěli jsme dát týmu impuls. Ať hráči zjednoduší hru, tlačí se do branky, měli jsme tam nějaké přesilovky a dostali jsme se na koně i tím srovnáním. Třetí třetinu jsme tlačili a věřili, že zápas vyhrajeme. Byl to dnes dobrý test, Cheb začal výborně, hrál agresivně, výborně bruslil. O to víc jsme rádi, že jsme výsledek otočili na svoji stranu a zápas vyhráli.

Petr Nekvinda (Cheb) - My jsme přijeli odehrát zápas proti favoritovi, ale povedlo se nám chytit první třetinu, kterou jsme odehráli lépe, než Slovan. I začátek druhé třetiny byl dobrý, poté jsme však začali kupit individuální chyby, které do té hry nepatří. Dostali jsme se do oslabení a z toho jsme dostávali branky, čímž jsme si ten zápas prohráli. Zápas to byl kvalitní, rychlý z obou stran, ale soupeř využil svou zkušenost a zvládl závěr utkání. Pokud se vyvarujeme hloupých chyb, budeme nepříjemný soupeř.