Ústí nad Labem - Proti Jablonci se zadařilo! Slovan už od počátku držel herní převahu, kterou korunoval šesti vstřelenými góly. Díky tomu bere další domácí vítězství a drží se tak na čtvrtém místě a stále na dohled nejvyšším příčkám. Další utkání hraje Slovan opět doma. Hned v sobotu od 17.00 proti Písku.
st 12. 10. 2022
HC Vlci Jablonec nad Nisou
6:1 2:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 14. Costa (Kordule, Prošek), 16. Costa (Prošek, Kordule), 25. Kordule (Prošek, Costa), 38. Záruba, 45. Roubík (Drtina, Rudovský), 56. Rudovský (Roubík, Vodička) – 31. Švík (Bouřil). Rozhodčí: Pastier - Janíček, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 681. Střely na branku: 42:16. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

3:4

0:0

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Vodička, Drtina (A), Záruba, Trefný (C), Šefl, Funk – Rudovský, Roubík, Berčík – Tůma (A), Kučera, Smola – Prošek, Costa, Kordule, Damašek.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Leško – Filip, Koutecký, Abraham, Had – Foerster, Švík, Plíhal (C), Jursa, Dušek (A), Kačírek, Bitman, Maďar, Bouřil, Brokeš.

První třetinu zahájil lépe domácí Slovan, který se natlačil do útočného pásma Vlků už v úvodních dvou minutách hry. Jabloneckým příliš nepomohla ani přesilovka. I v té měl více šancí ústecký celek. Ten se také ujal jako první vedení. V čase 13:16 využil Kale Costa naplno pas od Pavla Korduleho a precizně vymetl horní růžek branky Jablonce.

Netrvalo to příliš dlouho a Ústečtí své vedení navýšili. Do akce se opět dostal Kale Costa, k němuž se tentokrát odrazil puk po Proškově ráně. Australský forvard ve službách Slovanu tak opět umístil kotouč do rohu svatyně Leška. Domácí tým tedy do další fáze utkání vstupoval s pohodlným náskokem.

I druhá třetina se vyvíjela lépe pro Slovan. První vážnější akci si připsal Kordule po souhře s Costou, který ale tentokrát na Leška nevyzrál. To se ovšem změnilo za malou chvíli. Pavel Kordule našel volnou skulinu mezi betony jabloneckého gólmana a rázem to bylo 3:0.

V polovině utkání se ovšem Vlkům povedlo snížit. Po rychlém přesunu propálil kotouč za Cikánkova záda Roman Švik. Tříbrankové vedení si ale Slovan ještě do konce druhé třetiny uzmul. A to když od modré důrazně poslal puk za brankovou čáru Richard Záruba. Ústečtí tak odcházeli do kabin za stavu 4:1.

Na startu závěrečné periody byl opět aktivnější domácí tým. Z toho také pramenil pátý gól Ústeckých. Jiří Drtina přesně nabil Jaroslavu Roubíkovi, který ho nekompromisně uklidil mezi tři tyče. Hra dále pokračovala poměrně vyrovnaně s častými přesuny na obě strany. V permanenci navíc byli i oba gólmani.

Slovanu se ale ještě povedlo upravit skóre na konečných 6:1. Odražený kotouč poslal do branky Jan Rudovský. Ústecký tým tak mohl slavit další domácí vítězství.

Jan Šuráň (Jablonec n.N.): My jsme bohužel dorazili pouze ve 13 hráčích, jelikož spoustu hráčů máme zraněných a ten výkon byl tak ovlivněný. Ústí hrálo velice bruslivý hokej a v tomhle počtu je velmi těžké tomu vzdorovat. Bohužel jsme nehráli úplně jednoduše což na tomhle velkém kluzišti bylo špatně a dostali jsme rychlý a laciný góly. Dnes jsme do brány poslali Roberta Leška, kterému je 17 let a pro něj to byl velmi těžký zápas, ale odchytal to relativně v pořádku.

Martin Štěpánek (Ústí n.L.): Chvíli nám trvalo než jsme se dostali do tlaku, kdy jsme chtěli hned od prvního střídání být aktivní. Poté jsme hru zlepšili a dali jsme dva góly a tím jsme se uklidnili. Ve druhé třetině po brance na 3:0 přišlo lehké uspokojení a přestali jsme hrát do obrany a chtěli jsme pouze útočit, což dokázal soupeř potrestal. Naštěstí v závěru třetiny to Richard Záruba trochu zklidnil. Třetí třetinu jsme kontrolovali, ale šancí na góly tam bylo dost a chtělo by to naše šance více proměňovat, být tam šikovnější a trpělivější. Jsme spokojení, máme tři body a napravili jsme nepovedený zápas s Klatovy.