Praha - Utkání v pražském Braníku nevyšlo Slovanu úplně dle představ. Ústeckým se sice povedlo nadvakrát vyrovnat, nicméně Kobra na to záhy odpověděla, navíc strhla vedení na svou stranu. Bodový zisk tak udržela na vlastním stadionu.
so 12. 11. 2022
HC Kobra Praha
6:5 2:1, 2:1, 2:3

Branky a nahrávky: 11. Šťastný (Novák), 24. Havrda (Knesl), 34. Zídek (Kolda, Straka), 36. Daniel (Holý, Svach), 42. Petrák (Daniel, Svach), 48. Novák (Jedlička, Duda) – 22. Kordule (Costa, Tůma), 29. Rudovský, 48. Berčík (Kordule, Costa), 51. Trefný (Kordule, Záruba), 58. Rudovský (Roubík, M. Tůma). Rozhodčí: Mejzlík - Maňák, Teršíp. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 267. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:4.

Vyloučení

3:4

Využití

1:1

V oslabení

0:1

HC Kobra Praha: Sochůrek – J. Tůma, Duda, Knesl (A), Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Šťastný (C), Míšek, Daniel, Janča, Zídek, Jedlička, Martínek, Kolda, Novák, Havrda, Petrák, Petrov

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Vodička, Trefný (C), Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Šefl – Roubík, Rudovský, M. Tůma (A), Kordule, Prošek, Kučera, Berčík, Damašek, Costa, Smola.

Úvod zápasu vyšel lépe branickému týmu, kterému do karet hrála přesilovka už v první minutě. K výraznější akci se odhodlal Maxim Havrda, který nastřelil břevno Cikánkovy klece. Hra se posléze na šance vyrovnala, nicméně Kobře se povedlo otevřít skóre utkání. V čase 10:48 Tomáš Šťastný protečoval po několika odrazech kotouč do ústecké branky.

Braničtí následně přečkali oslabení, po jehož konci měl další šanci na skórování Havrda. Cikánkovi se ovšem nyní povedlo v poslední chvíli zareagovat. Posléze ještě ohrozil svatyni Lukáše Cikánka Tomáš Šťastný. I v tomto případě ale zůstal ústecký gólman úspěšnější a Kobra držela jednobrankový náskok.

Ten už ale byl v 22. minutě minulostí. Pavel Kordule totiž z hranice brankoviště přesně uklidil puk za Sochůrkova záda. Kobře se ale povedlo rychle odpovědět. Maxim Havrda po výpadu středem pole umístil puk pod víko branky Slovanu.

Ústeckým se ovšem povedlo ve vlastním oslabení dorovnat. Jan Rudovský v levém kruhu poslal prudkou střelu na vzdálenější tyč, na níž gólman Kobry už nestihl reagovat. Hráči Slovanu díky tomu převzali otěže hry. Lukáš Sochůrek se ale blýskl řadou povedených zákroků.

Díky tomu se Kobře znovu podařilo uzmout vedení. A to když Koldovu střelu dorazil za Cikánova záda Václav Zídek. Což ještě vzápětí navýšil Michal Daniel, který si najel do mezikruží, odkud umístil puk do levého horního roku branky Slovanu. Druhou třetinu dohrávali Braničtí v oslabení. Během toho ovšem neinkasovali a do poslední třetiny vstupovali s dvoubrankovým náskokem.

Start třetí třetiny patřil spíše hráčům Ústí nad Labem, kteří se odhodlali k výraznějšímu ostřelování branky Lukáše Sochůrka. Paradoxně ale gólově se prosadila Kobra, konkrétně Martin Petrák, který doklepl z hranice brankoviště kotouč do odkryté branky.

Vstřelený gól Branické nabudil k dalším střeleckým příležitostem na ústeckou svatyni. Ovšem ani Slovan nepolevoval v aktivitě, výsledkem čehož museli být oba gólmani v plné permanenci. Nadějnou příležitost měl například ústecký Smola, který poslal puk doprostřed Sochůrkových betonů.

Hned nato ale přišla gólová odpověď ze strany Kobry. O šestý gól se postaral Dominik Novák, jemuž se povedlo nastřelit odkrytý prostor v ústecké brance. Po patnácti vteřinách ovšem Ústečtí reagovali. Konkrétně Martin Berčík, který se prosadil po rychlém nájezdu.

V čase 50:17 se navíc díky využité přesilovce povedlo Slovanu snížit na rozdíl dvou branek. Z hranice levého kruhu poslal přesnou střelu do branky Kobry Jakub Trefný. Na prahu poslední dvouminutovky ještě zdramatizoval vývoj skóre na rozdíl jedné branky Jan Rudovský. Úplný konec zápasu pak Slovan odehrál v šesti bez gólmana.

Drama pokračovalo pouhé dvě vteřiny před koncem, kdy sudí písknuli samostatný nájezd proti brance Kobry. Jeho exekuce se chopil Kale Costa, který ovšem Sochůrka neprostřelil. Kobra tedy udržela těsné vítězství 6:5.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „My jsme se na tenhle zápas těšili, protože Ústí je špička a my jsme chtěli vidět, jestli na to máme. Tohle byl nejlepší zápas za poslední dva roky. Chtěli jsme hrát ofenzivně, nebýt jen zalezlí do obrany. O to víc mě těší, že jsme je přehráli, což bylo rozhodující. Dali jsme dost gólů a za nás to jsou úžasné tři body.“

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Pro nás je to zklamaní. Věřili jsme, že tu získáme body. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, i když jsme ji prohráli nešťastným gólem. Bohužel druhá třetina se vůbec nepovedla. Když jsme dali gól, soupeř okamžitě korigoval. Góly, které jsme dostali, byly zbytečné, jednoduché až skoro i naivní. Ve třetí třetině jsme dali kontaktní gól, ale okamžitě jsme dostali na 5:2 a stejně jsme to nevzdali. Za to musím klukům poděkovat.“