Vítězná šňůra pokračuje! Ústeckým se nejdříve podařilo dvěma trefami v třetí třetině otočit vývoj klání ve svůj prospěch, nakonec ale museli hájit domácí tvrz v prodloužení. Právě v tom ovšem byli úspěšní a díky dělovce Pavla Korduleho udrželi doma cenný dvoubodový zisk.
so 21. 1. 2023
HC Příbram
3:2pp 0:0, 0:1, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 49. Tůma (Bláha), 52. Roubík (Drtina), 63. Kordule (Roubík) - 31. Bednařík (Kafka), 60. Havlín (Kafka, Bednařík). Rozhodčí: Hlinka K. - Kučera, Hlinka E.. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1721. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

3:2

0:0

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Drtina (A), Vacík, Trefný (C), Funk, Záruba, Bartoš, Šefl – Bláha, Tůma (A), Roubík, Kordule, Kuchynka, Horký, Damašek, Smola, Berčík, Costa, Daniel

HC Příbram: Šorf – Saňa (A), Malý, Jelínek, Zdeněk, Zedek, Havlín, Patzelt – Brzák, Bednařík, Šinágl, Eret, Bečvář, Josefus (C), Kafka (A), Pinkas, Furch

Počátek první třetiny přinesl oboustranně poměrně aktivní hokej. Nicméně, jak Lukáš Cikánek, tak Dominik Šorf zvládali držet situaci pod kontrolou. Velkou šanci měl v sedmé minutě Petr Kafka, který se řítil z poloviny kluziště sám proti Cikánkovi. Ústecký gólman se ovšem blýskl famózním zákrokem svým betonem. Na druhé straně mohl Slovan zahrozit v poslední minutě, kdy ale šanci zablokoval příbramský bek. Do kabin tak oba týmy odcházely za bezbrankového stavu.

I druhé dějství přineslo řadu střeleckých příležitostí, tentokrát zejména z holí hráčů domácího týmu. Tomu pomohla i přesilovka, ve které mohl otevřít skóre Kale Costa. Úvodní trefa utkání ovšem padla do ústecké branky. Lukáš Bednařík si po samostatném průniku položil gólmana Cikánka a zavěsil pod horní víko.

Slovan se ještě do konce třetiny snažil o vyrovnání. Blízko trefy byl Jaroslav Roubík, který poslal na Šorfa důraznou střelu. Gólman Baníku ovšem žádný kotouč za svá záda nepropustil a Ústečtí museli v závěrečné třetině odrážet jednobrankovou ztrátu.

Na startu poslední části utkání musel Šorf čelit velkému tlaku. Slibně vypadala kombinace mezi Kordulem a Costou, následně dělovka od modré v podání Ladislava Funka. S přibývajícím časem tlak na příbramskou branku neustával.

V čase 48:21 také přinesl první branku Slovanu! Bláhovu přihrávku zpoza branky naplno využil Martin Tůma, který z první nekompromisně zavěsil k pravé tyči Šorfovy svatyně. Právě Tůma byl posléze blízko gólu, který by Slovan poslal do vedení. Brankář Baníku ovšem proti střele z hranice brankoviště zasáhl.

Ústečtí se tak dočkali druhého gólu o malou chvilku později zásluhou Jaroslava Roubíka, jemuž se povedlo dotlačit kotouč k pravé tyči v závěsu bránícího hráče Baníku. Slovan byl ale i nadále střelecky při chuti.

Do akce se díky přesilovce ovšem dostal i středočeský celek. Ve všech případech ale narážel na připraveného gólmana Cikánka. Své snažení tak v posledních čtyřech minutách hry podpořil hrou bez gólmana.

V této situaci chybělo málo Petru Josefusovi k vyrovnávací brance, důraznou střelou z kruhu orazítkoval jen tyč Cikánkovy klece. Slovan tomuto vzdoru soupeře ale čelil dlouho poměrně srdnatě, až třináct vteřin před závěrečnou sirénou po povedené kombinaci zakončil Ondřej Havlín. Na Slovan tedy čekalo prodloužení.

Na startu prodloužení držela více kotouč na svých holích Příbram. Slovan se dostal do akce až po chybě Petra Ereta v samostatném úniku. Toho mohl gólově využít Martin Bláha, následně i Kordule. A právě Pavel Kordule zajistil Slovanu bonusový druhý bod díky důrazné střele z otočky od modré čáry. Ústecký tým tak bere jedenáctou domácí výhru v řadě.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Velice vyrovnané utkání. Příbram má velmi kvalitní mužstvo. Nám se hra čtyřicet minut úplně nedařila a Příbram byla o trochu lepší. My jsme po dvou třetinách udělali nějaké změny v sestavě a změnili jsme taktiku a hráči jí začali plnit tlakem do brány a tím jsme se vrátili do zápasu a otočili jsme skóre v náš prospěch. Bohužel v závěru se nám nepovedlo vyhodit, když puk byl u modré čáry, stačilo ho vyhodit a zápas by jsme už uhráli za plný počet bodů. Příbram zaslouženě vyrovnala, utkání bylo opravdu vyrovnané. My jsme šťastný, že bereme ten extra bod, jelikož ho oceníme v dalším průběhu sezóny.

Pavel Marek (HC Baník Příbram): My jsme dvě třetiny hráli, dle našeho plánu co jsme měli a dostali jsme do vedení. Ve třetí třetině jsme udělali nějaké chyby a ty byly potrestány. Ústí zvýšilo úsilí a zápas otočilo, ale jsme rádi, že jsme v závěru dokázali srovnat. V prodloužení jsme dostali gól takovou nešťastnou střelou, ale zápas byl vyrovnaný.