Ústí nad Labem - Tomuto derby málo co chybělo! K vidění byla řada útočných příležitostí, vyhrocených situací i výrazná divácká podpora. Slovan dlouhou dobu sahal po bodovém zisku, velkou naději mu dala vyrovnávací trefa Martina Tůmy. Pak ale zaúřadovala zkušená dvojice Lukeš - Hübl, čímž si body odváží domů Piráti. Vítězná série Ústeckých tak prozatím končí.
st 1. 2. 2023
Piráti Chomutov
1:2 0:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 46. Tůma (Bláha, Vacík) – 8. Matai (Lukeš), 58. Hübl (Lukeš, Seemann). Rozhodčí: Zeliska - Beneš, Štěpánek. Vyloučení: .4:5, navíc Trefný (ÚNL) - 5 + OK. Využití: 0:1. V oslabení: .0:0 Diváci: 2 460. Střely na branku: 19:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

4:5

0:1

0:0

Diváci

2460

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina (A), Bartoš, Vacík, Trefný (C), Funk, Záruba, Šefl – Costa, Kordule, Damašek, Horký, Bláha, Berčík, Tůma (A), Kuchynka, Roubík, Daniel, Smola.

Piráti Chomutov: Horák (Hanuljak) – Matai, Seemann, Havel (A), Petrásek, Žižka, Váchal – Chrpa (A), Hübl (C), Lukeš – Mála, Chlouba, Kostourek – Zajíček, Veselý, Koblížek – Svoboda, Mežnar.

Zápas rozehrál aktivněji domácí tým. Už v druhé minutě se do nadějné šance dostal Štěpán Kuchynka, který ale těsně minul Horákovu klec. Tlak byl nadále značný z obou stran, Chomutovu navíc pomohla první přesilová hra, díky ní se také dostal do vedení. Jakub Matai se tvrdě napřáhl na modré čáře a dělovkou poslal kotouč přesně mezi tři tyče.

Těžiště hry se nadále drželo převážně před brankou Davida Stahla. Slovan se znovu do akcí dostával pozvolna. Velkou příležitost měl Ondřej Damašek, jemuž se povedlo prokličkovat mezi dvěma hráči Chomutova a zblízka zakončit. K jeho smůle ale Horák vyrazil puk betony. První třetina už tedy žádnou další trefu nepřinesla a Slovan musel dohánět jednobrankové manko.

Úvod druhé třetiny sehráli Ústečtí v početní výhodě. Využít jí ovšem nedokázali, naopak krátce po jejím konci se David Stahl blýskl několika povedenými zákroky. Domácí hokejisty pak k dalším příležitostem povzbudila až následná přesilovka.

Ve hře pět na pět byl posléze aktivnější Chomutov. Stahl musel například čelit tvrdé střele z hole Františka Lukeše. Ústecký gólman ale zvládal svůj tým držet. Což osmělilo Slovan k vyrovnání hry a vytvoření si vlastních příležitostí. Nadějnou šanci na vyrovnání měl Jaroslav Roubík, který se řítil zleva sám na branku. Ani on ale Horáka nepřekonal.

Poslední dvouminutovka druhé třetiny přinesla poněkud vyostřenou hru, k vidění bylo několik vzájemných potyček. Gól ovšem žádný, proto i do poslední fáze utkání vstupoval Slovan se ztrátou jedné branky.

Zkraje závěrečné třetiny se oba týmy přetahovaly ve výpadech na soupeřovu branku. Ústecké v této situaci držel gólman Stahl. Díky tomu se Ústečtí dostali k vyrovnávací brance. Martin Tůma se utrhl sám na branku středem pole a v rychlosti překonal Adama Horáka.

Herně byla nadále k vidění přetahovaná s řadou nadějných příležitostí od obou týmů. Stejně tak se ale blýskli oba gólmani několika povedenými zákroky. Díky tomu se na další trefu čekalo až do času 57:10, kdy František Lukeš z kruhu nabil na vrchol Viktoru Hüblovi, který z první poslal Piráty opět do vedení.

Ústecký se ovšem vehementně snažil o vyrovnání. Až v poslední možné chvíli odrazil Horák zakončení Martina Tůmy. Na prahu závěrečné dvouminutovky navíc David Stahl opustil brankoviště. K tomu už ale nedošlo a Slovan v derby těsně na Chomutov nestačil.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Naprosto vyrovnané derby, myslím si, že splnilo očekávání. Divácká kulisa byla fantastická. Přežili jsme pětiminutovou přesilovku Chomutova, to nám dodalo energii, Martin Tůma vyrovnal. V závěru jsme bohužel udělali chybu, když jsme otevřeli náš předbrankový prostor, hráči jako je Hübl se pak v těchto situacích nemýlí. Gratulace do Chomutova, my děkujeme našim fanouškům za skvělou kulisu, proto to děláme. Dnes jsme bohužel ti poražení.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Utkání bylo velmi vyrovnané, rozhodla naše větší vůle vyhrát, dali jsme o jeden gól víc. Soupeř hrál ale výborně, myslím, že nás dnes zdobila hlavně zajištěná obrana, což nám pomohlo. Vepředu rozhodla zkušenost.