Příbram – V rámci devátého kola nadstavbové části druhé ligy svěřenci Jana Čalouna a Martina Štěpánka zamířili na půdu páté Příbrami. Domácí se sice na začátku utkání dostali do vedení, pak už to byl pouze Slovan, který pálil do černého a zásluhou Martina Bláhy a Jaroslava Roubíka si tak do Ústí odváží všechny tři body.
so 11. 2. 2023
HC Příbram
1:2 1:0 , 0:2 , 0:0

Branky a nahrávky: 4. Hasman (Saňa, Vinš) – 29. Bláha (Roubík, Tůma), 36. Roubík (Trefný, Tůma). Rozhodčí: Domský – Jurak, Teršip. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2

2:5

0:0

0:0

Diváci

520

HC Příbram: Jiroušek – Vinš, Havlín, Jelínek, Zedek, Sáňa, Zdeněk, Patzelt – Bečvář, Dragoun, Kafka – Bednařík, Furch, Brzák – Hasman, Pinkas.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Cikánek) – Drtina (A), Vacík, Trefný (C), Záruba, Funk, Šefl, Bartoš – Bláha, Roubík, Tůma (A) – Kordule, Costa, Kuchynka – Horký, Smola, Damašek – Daniel.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu a s minimálním přerušením hry. Diváci viděli brankové příležitosti na obou stranách, přičemž to byli domácí, kteří se jako první radovali. Josef Hasman využil šikovné nahrávky Josefa Sani a zakončením do odkryté hostující branky poslal Příbram do vedení 1:0. Ústečtí se následně snažili odpovědět nicméně se jim nedařilo najít ideální střeleckou pozici. Ve zbytku první třetiny jsme viděli šanci domácího Lukáše Bednaříka a hostujícího Pavla Korduleho ale v žádném případě se skóre nezměnilo a druhá třetina tak začala za stavu 1:0.

Druhá třetina začala ve stejném tempu, kdy domácí měli dvě obrovské příležitosti ke zvýšení skóre, kterých ale nevyužili. Příbram dostala možnost zahrát si přesilovou hru ve které se několikrát osmělila ke střele, ale výhodu nevyužila čehož mohla litovat, protože o tři minuty později Jaroslav Roubík našel Martina Bláhu, který překonal domácího Petra Jirouška a srovnal stav utkání na 1:1. Následně ústečtí šli opět do čtyř a i toto oslabení Slovan ustál bez obdržené branky. Hra postupně nabírala většího tempa kdy oba celky chtěli strhnout vedení na svou stranu což se povedlo hostujícímu Slovanu zásluhou Jaroslava Roubíka, který se jako první dostal k odraženému puku na brankovišti a bez problémů zakončil do domácí svatyně – 1:2.

Poslední dvacetiminutovka se nesla ve znamení domácí snahy o zvratu v utkání. Několik příležitostí měl domácí Josef Hasman, který ale svou druhou branku v utkání nepřidal. Z Ústeckých řad měl největší příležitost Štěpán Kuchynka, který ale netrefil odkrytou branku. Příbram v samém závěru šla do čtyř a tím se připravila o možnost závěrečného náporu. Slovan si tak z Příbrami odváží cenné tři body za výhru 1:2.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Velká spokojenost s výhrou za 3 body. Naše hra sice nebyla hezká na koukání, ale zdobila jí velká bojovnost a obětavost. Ubránili jsme všechna oslabení soupeře, dlouho hru soupeře bez brankáře. V brance byl fantastický Štáhlik (poz.red. David Stahl).