Ústí nad Labem - První utkání osmifinálové série s Vrchlabím přineslo vyrovnaný a tuhý boj, který nakonec zvládl lépe domácí Slovan. Výhru a první bod v sérii vystřelil čtyři minuty před koncem dvougólový Martin Bláha. Po třech bodech si zapsali Jaroslav Roubík a Jiří Drtina. Druhé utkání série se hraje na ledě Vrchlabí, a to v pondělí od 18:00.
so 11. 3. 2023
HC Stadion Vrchlabí
3:2 1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Roubík (Tůma, Drtina), 24. Bláha (Drtina, Roubík), 56. Bláha (Roubík, Drtina) – 28. Chrtek (Hlaváč, Chalupa), 46. Tatar (Urban, Kozák). Rozhodčí: Barek, Valda – Janíček, Jurak. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1441 . Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

6:6

2:1

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek (Stahl) – Drtina (A), Vacík, Trefný (C), Záruba, Funk, Šefl, Bartoš – Bláha M., Roubík, Tůma (A) – Kordule, Costa, Kuchynka – Horký, Smola, Berčík – Damašek, Daniel.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Horáček, Duran, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík (A), Pelda, Perička – Bláha T. (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Chrtek, Šlaicher, Urban (C).

Slovan se ujal v prvním osmifinále vedení. Nejproduktivnější a nejzkušenější hráč v domácím dresu Jaroslav Roubík kotouč odrazil velmi chytře o brankáře Denise Vacka a kotouč skončil za brankovou čarou - 1:0! Hosté z Vrchlabí mohli ještě v první periodě srovnat, ale dobrou šanci Patrika Urbana kryl brankář Lukáš Cikánek. V závěru třetiny měli hosté ještě šanci v podobě přesilové hry, ale ani tu nevyužili. První třetinu série tak vyhrál domácí Slovan - 1:0!

Druhou třetinu zahájili opět šancí hosté z Podkrkonoší, ale Moník také nenašel recept na brankáře Cikánka. A tak to byli domáci, kdo se radoval podruhé v utkání. Jiří Drtina pálil v přesilové hře od modré a Martin Bláha šikovně před brankou určil svou tečí kotouči cestu do branky - 2:0! Těsně před polovinou utkání se dočkali i hosté. V přesilové hře Vrchlabí předvedlo milimetrově přesnou kombinaci do prázdné branky, na jejímž konci byl Ondřej Chrtek - 2:1! Takový stav svítil na kostce nad ledem po druhé třetině.

Uběhlo šest minut třetiny třetí a hosté srovnali krok. Patrik Urban vybídl svou přihrávkou Jakuba Tatara, který neměl problém puk uklidit do prázdné branky - 2:2! Začínalo se od znovu a Vrchlabí mohlo dokonat obrat. Moník ujel sám na Cikánka, ale skvělý obranný zákrok předvedl domácí Záruba, který zasáhl za pět dvanáct. Tento obranný zákrok se ukázal důležitý o pár vteřin později, když si Martin Bláha našel ránu Jiřího Drtiny a čtyři minuty před koncem svou dorážkou rozhodl první osmifinále - 3:2

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem) - Já začnu od konce. Jsme rádi, jak utkání dopadlo, že máme první vítězství, protože jak jsme avizovali před sérií, Vrchlabí má velmi kvalitní kádr v čele s Honzou Hlaváčem. Má velmi šikovné útočníky, odehráli tu velmi dobré utkání. Čekali jsme vyrovnané utkání, také to tak bylo a my jsme velmi rádi, že máme první bod v sérii my.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí) - Odjíždíme z Ústí nad Labem zklamaní, bez toho bodu, pro který jsme si sem přijeli. Myslím si, že jsme po celý zápas byli vyrovnaným soupeřem, hráli jsme velmi dobře, dodržovali jsme herní systém, který jsme si na play-off naordinovali, takže musím kluky pochválit. Bohužel jsme dostali dvě branky v oslabení a nešťastnou třetí branku. Hrozná škoda, nicméně nevěšíme hlavy, odehráli jsem výborné utkání, od kterého se můžeme odrazit a doma ve Vrchlabí zvítězit.