Ústí nad Labem - Náročné první utkání má Slovan za sebou. Doslova vydřené tři body zapsal Ústecký Slovan v souboji s Chebem. Utkání, ve kterém domácí neproměnili hned dvě trestná střílení rozhodl osm minut před koncem Zdeněk Petráš. Další utkání odehraje Slovan opět doma. Ve středu 27.9.2023 od 18:00 hostíme v derby Děčín.
so 23. 9. 2023
HC Stadion Cheb
4:3 1:0, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Rudovský (Petráš, Berčík), 28. M. Bláha (Kubát), 30. M. Bláha (Kubát, Dubský), 52. Petráš (Rudovský, L. Sýkora) – 27. Čejka (V. Skuhravý), 32. D. Novotný (Kořán), 41. D. Novotný (Šik, V. Skuhravý). Rozhodčí: Battěk – Janíček, Pěkný. Vyloučení: 9:6. Navíc David Petrásek (CHB) – trestné střílení - hákování. David Novotný (CHB) – trestné střílení - sekání. Využití:1:1 . Diváci: 1056. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

9:6

1:1

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Vlach) – Kubát, Popela (C), Trefný, L. Sýkora, Funk, Hynek (A) – M. Bláha, Roubík, Dubský – Berčík, Petráš (A), Rudovský – Kuchynka, Bartoš, J. Tůma – Krédl, Nedoma, Gottfried.

HC Stadion Cheb: Kolář (Kašpar) – D. Petrásek, V. Stejskal, Kořán (C), Šik, Jonák, Innanmaa – Krutina, Rozhon, V. Skuhravý (A) – M. Skuhravý, Vašíček, D. Novotný – Čejka (A), Príhoda, Iljuk – Prošek, Tóth.

První utkání Slovanu v letošním ročníku 2. ligy začalo několika vyloučeními, ale ani jedna z prvních třech přesilových her nebyla využita. Na branku se tak čekalo do minuty třinácté, kdy se po přisunutí od Zdeňka Petráše trefil ranou z první z mezikruží Jan Rudovský - 1:0! V minutě osmnácté měl poté Zdeněk Petráš šanci zvýšit vedení domácích, ale nařízení trestné střílení neproměnil a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Slovan.

V periodě druhé dokázal Cheb srovnat. Po vhazování poslal kotouč svou ranou za záda Stahla Michael Čejka - 1:1! Vyrovnaný stav vydržel minutu. Slovanu vrátil vedení v samostatném úniku Martina Bláha - 2:1! V polovině utkání se radoval Martin Bláha znovu, když dokázal svou ranou využít přesilovou hru - 3:1! Hosté ovšem rychle korigovali. Samostatný únik proměnil David Novotný - 3:2! Tento stav svítil na kostce po druhé třetině.

Začátek třetí třetiny vyšel Chebu. Po třiatřiceti vteřinách tečoval milimetrově přesně opět David Novotný - 3:3! Nerozhodný stav trval do 52. minuty, kdy skóre na stranu Slovanu překlopil Zdeněk Petráš, který se trefil z mezikruží - 4:3! Definitivní tečku mohl za vítězstvím Slovanu dodat Jaroslav Roubík, který byl exekutorem dalšího trestného střílení, ale ani on neproměnil. V závěru Slovan ještě přežil oslabení a nakonec zapsal vytoužené tři body.

Vladimír Růžička (Ústecký Slovan, s.r.o.) - Myslím si, že jsme první dvě třetiny odehráli dobře. Měli jsme velké množství šancí, bohužel jsme je nevyužívali. Soupeř naopak využil své šance. Musíme se zaměřit určitě na disciplinovanost. Pokud budeme hrát se soupeři jako je Chomutov, tak by nás to mohlo stát zápas. Ke konci nás poté podržel brankář David Stahl, jelikož jsme měli plno oslabení v závěru.