Ú s t í n/L. - Ve druhém kole zavítali na ústecký led děčínští hokejisté. Slovan vyhrál první třetinu, zbytek utkání ale patřil spíše hostům, kteří nakonec zvítězili 6:4. Utkání plné slepených gólů tak vyhrál Děčín. Další zápas čeká na Slovan v sobotu v Mostě.
st 27. 9. 2023
HC Děčín
4:6 1:0, 2:3, 1:3

Branky a nahrávky: 12. M. Bláha (Popela, Dubský), 37. Popela (Berčík), 39. Rudovský, 53. L. Sýkora (Rudovský, Petráš) – 21. D. Tůma (Nezbeda, Faigl), 22. Smola, 35. Nezbeda (Vl. Brož, Faigl), 46. Faigl (Nezbeda, D. Tůma), 48. Smola, 60. Nezbeda (Smola, Faigl). Rozhodčí: Červenka – Hradil, Tuháček. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1215. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:6.

1215

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Vlach) – Kubát (A), V. Hynek, Popela, L. Sýkora, Funk, Gottfried, Polata – M. Bláha, Roubík (A), Dubský – Berčík, Petráš, Rudovský (C) – Kuchynka, Bartoš, J. Tůma – Krédl, Nedoma.

HC Děčín: M. Petrásek (Lavinger) – Bartoň, Vl. Brož (A), Zedek, D. Kučera, A. Starý, Hercík – Faigl (C), Nezbeda, D. Tůma (A) – D. Černý, Jursa, O. Sýkora – Macek, Nowák, Smola – Dej.

První velikou příležitost si v severočeském derby připsal Děčín, David Tůma ale Stahla po závaru nepřekonal. Poprvé se tak radovali domácí, ústečtí zahráli skvěle přesilovku a hned po šesti vteřinách ji proměnil Martin Bláha. Hned v další minutě poslal Bartoš kotouč pouze na tyč Petráskovy svatyně. Pět minut před koncem mířili dva hráči Děčína sami na Stahla, tuto šanci ale nevyužili a první třetinu tak vyhráli domácí - 1:0

Děčín předvedl skvělý vstup do druhého dějství a během dvou minut otočil. Nejprve využil David Tůma špatné rozehrávky domácích. O minutu později překonal ústeckého gólmana Jan Smola, který skvěle zakončil po objetí brány. Pět minut před koncem hráli hosté dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázal po dlouhé kombinaci využít Tomáš Nezbeda. Závěr třetiny ale patřil Slovanu. Nejprve Lukáš Popela nachytal střelou nad rameno Petráska. Poté byl děčínský brankař vymíchán Janem Rudovským - 3:3

Poslední dvacetiminutovku zahájili lépe domácí, Bartoš ale v dobré šanci těsně minul. Kdo se ovšem trefil, to byli hosté. Další chybu v domácí rozehrávce potrestal Tomáš Faigl. Hned o dvě minuty později šel Děčín opět do dvoubrankového vedení. Jan Smola nabral rychlost, projel přes půl hřiště a podruhé skóroval. Sedm minut před koncem snížilo Ústí na rozdíl jediné branky, od modré čáry se tvrdou ranou prosadil Lukáš Sýkora. To bylo ale z ústecké strany vše, skóre utkání uzavřeli hosté gólem do prázdné branky, minutu před koncem se trefil Tomáš Nezbeda - 4:6

Vladimír Růžička (Ústecký Slovan s.r.o.) - Myslím si, že utkání kopírovalo utkání předchozí. Zápas rozhodlo, že jsme nebyli disciplinovaní a poté za stavu 4:5, když jsme měli my možnost přesilové hry pěti proti třem, tak jsme ji nevyužili a to rozhodlo zápas.