Most - V rámci třetího kola druhé ligy zajížděli ústečtí poprvé na venkovní led a rychle se dostali do vedení. Poté už byli ale jasně výraznější domácí a nakonec dokráčeli k poměrně přesvědčivému vítězství 8:4. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Merty ve středu v pražských Letňanech.
so 30. 9. 2023
MOSTEČTÍ LVI
8:4 2:1, 3:2, 3:1

Branky a nahrávky: 12. Procházka (Jindra, Šoustek), 15. Šimeček (Veselý, Steinocher), 26. Šoustek (Kýhos, Procházka), 33. Šimeček (Mical, Veselý), 38. Procházka (Kýhos, Šimeček), 44. Šimeček (Steinocher), 49. Písařík (Havlůj, Řehoř), 58. Steinocher (Veselý, Mical) – 6. Kubát (Roubík), 28. Berčík (Rudovský, Trefný), 30. Rudovský (Berčík, Petráš), 51. Kuchynka (Popela). Rozhodčí: Domský – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:7. Využití: 4:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 7:3, 7:4, 8:4.

8:7

4:3

0:0

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (Kovařík) – Havlůj (C), Hocelík, Hoffmann, Nedrda (A), Steinocher, Šoustek, Urbánek – Böhm, Jindra, Kýhos (A) – Mical, Písařík, Procházka – Řehoř, Šimeček, T. Urban II – Veselý.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Vlach) – Funk, Gottfried, V. Hynek, Kubát (A), Trefný (C), Popela, L. Sýkora – Berčík, Kuchynka, Rudovský – Bartoš, Krédl, J. Tůma – Dubský, Petráš, Roubík (A) – Nedoma.

Úvod utkání patřil Slovanu, již v šesté minutě se dostal v přesilové hře do vedení. Branku zapsal Karel Kubát. To bylo ale na dlouhou dobu od Slovanu vše. Ještě do pauzy stihl Most skóre otočit. Nejprve se koncem dvanácté minuty prosadil Jakub Procházka. O dvě minuty později se Most radoval podruhé, gólem se blýskl Jaroslav Šimeček - 2:1

Druhá třetina byla reklamou na góly. Nejprve po dvou vyložených šancích Mostu přeci jen dokázal do třetice navýšit Daniel Šoustek. Slovan ale využil nedisciplinovanosti hostů a do půlky utkání vyrovnal. Nejprve ve dvojnásobné převaze pálil přesně Martin Berčík. Poté již v klasické výhodě vyrovnával Jan Rudovský. Most si ale stihl vzít dvoubrankové vedení zpět, ve třiatřicáté minutě z přesilovky skóroval Jaroslav Šimeček. V závěru druhé dvacetiminutovky přidal svou druhou branku v utkání také Jakub Procházka - 5:3

Ústí se k obratu nezmohlo. Hned v úvodu třetí periody opět pálili hosté, Jaroslav Šimeček zkompletoval hattrick. To ale nebylo vše, ve čtyřicáté deváté minutě to bylo již o čtyři góly, trefil se Pavel Písařík. Slovan přeci jen ještě jednou snížil, deset minut před závěrečnou sirénou korigoval skóre Štěpán Kuchynka. Poslední slovo měli ale domácí, skóre zápasu uzavřel Michal Steinocher - 8:4