Praha - Letňany - Boj až do poslední možné chvíle! Slovan v utkání proti letňanským Letcům musel v jednu chvíli otáčet manko 0:2. V tom byl však úspěšný a čtyři vteřiny před koncem dokázal vyrovnat. Proto přišlo na řadu prodloužení, které vyšlo lépe domácímu týmu. Ústečtí tak z Prahy vezou cenný bod.
st 4. 10. 2023
HC Letci Letňany
3:2pp 1:0, 0:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky:13. Pšenička, 25. Arnošt (Drtina, Poppel), 62. Sklenář (Arnošt) – 38. Popela (Dubský, Kubát), 60. Dubský (Kubát, Rudovský) . Rozhodčí: Kosnar – Herles, Uhlík. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

7:8

1:0

0:0

HC Letci Letňany: J. Němeček (Nečas) – Fiala, L. Chalupa (C), D. Němeček, Kolářík, Hamšík, Gurjevskij, Drtina – Labuzík, Poppel, Theimer – Arnošt, Uhlík, Mácha – Jobánek, Mrňa, Korčák – Sklenář (A), Pšenička, Straka – Kysela.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – Kubát (A), Funk, Trefný (C), L. Sýkora, Popela, V. Hynek, Gottfried – Kuchynka, Roubík (A), Dubský – Berčík, Petráš, Rudovský – Nedoma, Bartoš, J. Tůma – Krédl, Špaček

Zápas proti Letňanům byl zahájen trochu lépe ze strany domácího týmu. Letci přečkali takřka bez úhony úvodní oslabení a poté zahájili o něco více aktivní hru. Slovanu se ale povedlo vzápětí přežít dvojnásobnou početní nevýhodu díky častým výhozům kotouče z obranného pásma.

I tak ale první gól padl z holí pražského týmu. V čase 12:38 obkroužil Stahlovu klec Tomáš Pšenička a na třetí pokus umístil puk z hranice brankoviště za záda ústeckého gólmana. Slovan následně musel čelit dalšímu oslabení, i to ale zvládl odehrát skoro celé daleko od vlastní branky. Ke konci první třetiny se Ústeckým herně dařilo o kousek více, přesto gólová trefa z toho nevyšla a museli tak dotahovat ztrátu jedné branky.

Start druhé periody opět patřil aktivnějším Letcům. David Stahl měl tak mezi třemi tyčemi větší množství práce. Proto také domácí tým v 25. minutě vedení navýšil díky přesné dělovce od modré v podání Dominika Arnošta.

Druhý obdržený gól ovšem Ústecké nabudil a blízko přesnému zakončení byl Jan Rudovský, který se pokusil zavěsit po otočce kolem letňanské branky. Proto také v závěru třetiny dokázali snížit na 1:2. Z rychlého brejku přesně umístil puk za Němečka Lukáš Popela. I do závěrečné třetiny vstupoval Slovan s jednobrankovým mankem.

Třetí třetina začala oboustranně aktivním tempem. Narůstala ovšem i tvrdost ve vzájemných soubojích a s tím spojená vyloučení. Tento styl hry svědčil lépe Slovanu, hned dvakrát se do slibné příležitosti dostal Zdeněk Petráš. Množství střel s přibývajícím časem ale neubývalo ani na jedné straně. V permanenci ale zůstali i oba gólmani. Prosadit se ovšem podařilo Slovanu zásluhou Martina Dubského a jeho trefy do prázdné branky šest vteřin před koncem. Na řadu tak přišlo prodloužení.

To ovšem v čase 61:13 ukončil zkušený forvard Letců Jakub Sklenář a Ústečtí si domů odvážejí bod.

Jiří Merta (Ústecký Slovan s.r.o.): Samotné utkání bylo vyrovnané. Dostali jsme v oslabení gól na 0:2, to byla škoda. Pak se hra srovnala a od třicáté minuty jsme předváděli dobrý výkon. Bod jsme si odsud zasloužili. Samozřejmě, chtěli jsme i vyhrát prodloužení, které je ovšem loterie. Měli jsme v něm velkou šanci. Oni vzápětí skórovali. V naší hře se ale začínají objevovat věci, které chceme po hráčích v tréninku. Je určitě na čem stavět.