Chomutov - První velké derby sezóny hostili chomutovští Piráti. Slovan do utkání vstoupil dobře a úvodem druhé třetiny se dostal do vedení o dvě branky. Ústečtí ovšem odehráli více než 20 minut v oslabení a Piráti dokázali skóre utkání otočit. Další utkání sehraje Ústí ve středu proti Vrchlabí.
so 28. 10. 2023
Piráti Chomutov
Ústecký Slovan s.r.o.
5:2 0:1, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 35. Lukeš (TS), 40. Březák (Hübl, T. Svoboda), 45. Eret (F. Hynek, M. Tůma), 57. Hübl (Chrpa, T. Svoboda), 59. Hübl (Lukeš, T. Svoboda) – 15. L. Sýkora (Berčík, Rudovský), 23. Berčík (M. Bláha, Kuchynka). Rozhodčí: Němec – Rubáš, Uhlík. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2142. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

Vyloučení

6:11

Využití

1:0

V oslabení

0:0

Diváci

2142

Piráti Chomutov: Altrichter (Kufa) – Březák, Kadeřávek, F. Hynek, Seemann, D. Kučera, Havel (A), Filip – T. Svoboda, Hübl (C), Lukeš (A) – M. Tůma, Eret, Kostourek – Zajíček, Koblížek, Mála – Chrpa, Putz, Jouza.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – Kubát (A), L. Sýkora, Trefný (C), Gottfried, Popela, Funk, Polata, V. Hynek – Kloz, Roubík (A), M. Dubský – M. Bláha, Berčík, Kuchynka – Špaček, J. Tůma, Bartoš – Krédl, Petráš, Rudovský.

Komentář

Chomutovští do utkání nastoupili s velkou vervou a hned v úvodu si vypracovali několik zajímavých příležitostí. Lukešovu ránu vyrazil hostující brankář před sebe, kde se nacházel Martin Tůma, jehož bekhend mířil jen do betonu. Následně vystřelil od modré František Hynek, jehož snažení ještě tečoval Viktor Hübl. Ovšem David Stahl měl znovu beton na správném místě. V páté minutě pak David Putz našel od zadního mantinelu Jakuba Chrpu, který v nadějné pozici přestřelil. V polovině úvodní periody našel Petr Eret na zadní tyči Milana Kostourka, který zblízka nepropálil ústeckého maskovaného muže.


O pár vteřin později se z vrcholu levého kruhu napřáhl František Lukeš, jehož projektil zacinkal na brankovou konstrukci. Ve dvanácté minutě hráli Piráti ve dvojnásobné výhodě, kotouč šel po ose Kostourek – Eret – Zajíček. Poslední zmíněný z mezikruží trefil jen horní tyčku. A jak už to tak bývá, z první trefy se radoval Slovan. V přesilovce od modré čáry vystřelil Martin Berčík a Lukáš Sýkora nedal Altrichterovi šanci zasáhnout – 0:1. Devět vteřin před koncem první části byla před brankou sražená Eretova střela, avšak Jakub Chrpa mířil kousek vedle levé tyče. Zbývaly dvě vteřiny, když František Lukeše našel na pravé straně Jakuba Chrpu, který potřetí orazítkoval tyčku.


Po vypršení ústeckého trestu zamířil Martin Bláha do horní tyčky. Černá guma zůstala ležet v brankovišti, kam se přiřítil důrazný Martin Berčík, a tak ve třiadvacáté minutě navýšil vedení Slovanu – 0:2. O dvě minuty později našel Tadeáš Svoboda ve druhé vlně Františka Lukeše, který z mezikruží Davida Stahla nepropálil. O pár vteřin zůstal na levé straně osamocený Viktor Hübl, jenž ve vyložené příležitosti trefil tyč, a následně kotouč mířil pod ústeckého gólmana.


Chvíli před uplynutím polovinou zápasu vystřelil z pravého kruhu Viktor Hübl, avšak David Stahl zasáhl držadlem hole. Ve čtyřiatřicáté minutě nabral na pravé straně velkou rychlost Patrik Kadeřávek, který na zadní tyči viděl najíždějícího Daniela Jouzu, do jehož pokusu v posledním momentu vložil hůl obránce. Následně při vlastním oslabení převzal kotouč František Mála, který byl v samostatném úniku faulovaný a hlavní sudí zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se pak postavil František Lukeš, jenž vybočil až k levému mantinelu a pak přesné mířil ke vzdálenější tyči – 1:2. V čase 39:40 našel po vyhraném vhazování Viktor Hübl Jakuba Březáka, jehož pumelice vymetla pavučinu v levém horním rohu branky – 2:2.


Chomutovští vstupovali do třetí části v početní výhodě. Viktor Hübl posunul puk na Tadeáše Svobodu, který jej rychle vrátil mezi kruhy. V pokleku se do kotouče opřel František Lukeš, jehož zakončení skončilo na betonech Davida Stahla. O dvě minuty později přihrával Jan Kloz, který viděl osamoceného Martina Dubského. Proti němu povyjel Martin Altrichter, který zavřel prostor u vzdálenější tyče. Ve čtyřiačtyřicáté minutě nahazoval puk na branku František Hynek, do jehož snažení vložil hůl Petr Eret a černá guma dojela až za brankovou čáru – 3:2. V osmačtyřicáté minutě našel Viktor Hübl na zadní tyči Jakuba Chrpu, kterého od gólové radosti dělily centimetry.


O pár chvil se v zajímavé příležitosti objevil Jakub Zajíček, ovšem David Stahl vytáhl parádní zákrok ramenem. Na útočné modré čáře vypíchl puk Lukáš Sýkorovi Milan kocourek, který zamířil za branku, odkud vybídl ke skórování Petra Ereta. Avšak hostující brankář se stihl přesunout a zapsat další zákrok. V pětapadesáté minutě neustál obrat Martin Berčík, a tak se na Davida Stahl hnal Viktor Hübl, jenž nenašel mezírku mezi betony. V šestapadesáté minutě hráli Chomutovští znovu přesilovou hru. Jakub Chrpa našel na pravém kruhu Viktora Hübla, který přesně mířil pod víko – 4:2. Krátce po uplynutí trestu se odraženého kotouče chopil František Lukeš, jenž zadovkou našel osamoceného Viktora Hübla – 5:2.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Klasické derby! Vynikající zápas před parádní kulisou. Od začátku jsme měli problémy s koncovkou, i když jsme měli spousty přesilovek. Nevyužili jsme ani přesilovku pět na tři, která byla taková nemastná neslaná. Soupeř nám dal z první střely branku, a tak jsme se malinko trápili. V kabině jsme si řekli, že budeme hrát pořád trpělivě a starat se pouze o náš výkon, že to přijde. Ono to přišlo a poté už to bylo zasloužené vítězství. Závěrem bych rád poděkoval ještě fanouškům.“

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): „Utkání jsme měli rozehrané dobře. V první třetině jsme přežili těžké chvíle. Dobře jsme ubránili dvojnásobné oslabení a po první části jsme vedli 1:0. Myslím si, že rozhodla pětatřicátá minuta, kdy nám v naší přesilovce soupeř ujel a dostali jsme branku, což začalo lámat zápas. V závěru druhé třetiny jsme znovu inkasovali po chybě v našem pásmu. V závěru zápasu jsme hodně a zbytečně faulovali. Zápas jsme si prohráli špatnou disciplínou.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže