Benátky nad Jizerou – Slovan slaví po čtyřech utkáních opět konečně výhru. A to hlavně díky druhé třetině, kdy hráči Slovanu vstřelili v Benátkách čtyři góly a získané vedení se jim povedlo udržet. Následující utkání sehraje Slovan opět venku, a to proti týmu Kobra Praha. V sobotu 11.11.2023 od 18:00.
st 8. 11. 2023, Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
3:6 1:0, 1:4, 1:2

Branky a nahrávky:8. Šafránek (Jankovský, Havlas), 26. L. Kučera (Hruška, Hozák), 56. J. Dvořák (Tondr, Husák) – 24. Rudovský (Kloz, L. Sýkora), 26. Rudovský (V. Hynek, Popela), 30. Roubík (M. Dubský, Bernat), 36. M. Simon (Kloz, L. Sýkora), 48. Kloz (Rudovský, Trefný), 56. M. Dubský (Popela, Roubík) . Rozhodčí: Pastier – Gabriel, Mottl . Vyloučení: 9:7 . Využití: 2:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 220. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6

9:7

2:3

0:0

Diváci

220

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Šuhájek) – Klodner, V. Čížek, Lytvynov, Kliment, Mašek, D. Novák, Tondr, Antoš – Zumr, Šafránek, Jankovský – L. Kučera, Havlas, Hozák – Hruška, Husák, J. Dvořák – Peca. Trenér: M. Novák

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – L. Sýkora, Trefný, Gottfried, Popela, Funk, V. Hynek, Polata – Roubík, M. Simon, M. Dubský – Kloz, Berčík, Bernat – Rudovský, Jouza, J. Tůma – Špaček, Krédl. Trenér: Merta

Začátek samotného utkání si ústecký tým nepočínal velmi slibně. V šesté minutě odjeli na trestnou lavici dva naši hráči a Benátky se tak ocitli v přesilové hře pět na tři, kterou se jim povedlo minutu na to proměnit. Tato dobře mířená střela patřila Davidu Šafránkovi. Skóre se náš útok snažil rychle otočit, bohužel Berčíkovo břevno nebylo uznáno. V závěru třetiny si ústečtí zahráli dvě přesilové hry, ve kterých si vybojovali vícero šancí, i tak z ledu po prvních dvacetiminutách odešli bez gólu. - 1:0

Do druhé třetiny nastoupil Slovan velmi aktivně. Nejen, že se mu podařilo ubránit přesilovku Benátek, ale v následujících minutách hry srovnal skóre. Autorem střely byl Jan Rudovský a podařilo se mu tak proměnit přesilovou hru Ústí nad Labem. Benátky na to zareagovali ve dvacátépáté minutě, kdy hráč Lukáš Kučera dostal puk za záda Stahla. Ani Ústí si s odpovědí nedalo na čas a za pouhých třináct vteřin se Jan Rudovský dostává znovu ke slovu. Přesnou střelu vyslal do horního rohu branky. V polovině druhé třetiny stihlo Ústí otočit stav zápasu. Jaroslav Roubík ve třicáté minutě tečoval gólovou střelu do brankoviště domácích. Slovan se poté ocitl v přesilové hře, ve které si hru vzali pod vedení ústečtí útočníci a puk odražený od tyče brankáře dorazil Michal Simon. Získal tak pro Ústí nad Labem dvougólový náskok. - 2:4

První vteřiny třetí třetiny dohrávali hosté v oslabení, které si přinesly z minulé dvacetiminutové části. Následovala však vyloučení na straně domácích, a to opět dvakrát po sobě, takže k vidění byla hra pět na tři. Dvojnásobnou početní výhodu prolomil ve čtyřicátésedmé minutě Jan Kloz, který mířil puk mezi betony Brázdila. Po delším tichu, při kterém se ale zapotil Stahl v bráně, vstřelil svůj první gól utkání Martin Dubský. Puk po chybě domácích vklouzl skoro do prázdné brány. Tým z Benátek se snažil velmi aktivně náskok Ústí snížit, a to se jim podařilo v padesátépáté minutě. Poslední branku zápasu si připsal Jan Dvořák. - 3:6

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme předvedli hodně špatný výkon bez bojovnosti. Jestli takto chceme pokračovat dál, bude to pro nás hodně těžké. Měli jsme úplně jinou představu. Od zápasu s Táborem máme každé utkání jinou sestavu, máme spoustu zraněných hráčů, což nás ale neomlouvá. Musíme začít bojovat a hrát jako tým, zjednodušit hru a více se tlačit do brány, jinak nemáme šanci na úspěch.

Jiří Merta (Ústecký Slovan): Do dnešního utkání jsme velmi dobře vstoupili. Po celý zápas jsme perfektně bruslili, byl nás plný led. Myslím si, že v tomto jsme byli lepší než Benátky. Z naší strany byl dobrý tlak do brány, navíc se nám dařily přesilové hry. Příkladně jsme pracovali po celých šedesát minut. S naším výkonem tedy panuje spokojenost.