Ú s t í n/L. - Druhá liga pokračovala dalším zápasem, tentokrát Slovan zajížděl na led Tábora, který vede tabulku. Slovan naskočil s několika posilami. V první třetině se domácí prosadili dvakrát. Ve druhé třetině byl Slovan jasně lepším týmem, ale prosadit se dokázali domácí, kteří navýšili skóre. Třetí třetina byla ve znamení častého vyloučení Slovanu, ale Bartošák několika skvělými zákroky tým podržel. Další utkání na hráče Slovanu čeká ve středu 20.12.2023 od 18:30 na ledě Kralup nad Vltavou.
so 16. 12. 2023
HC Tábor
3:0 2:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 3. A. Čížek (Dančišin, Zadražil), 10. Dančišin (Zadražil, Huna), 33. Milfait (L. Prášek, Nevšímal). Rozhodčí: Šperl - Sýkora, Hošťálek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1468. Průběh utkání: 3:0.

3:6

0:0

0:0

Diváci

1468

HC Tábor: Gába (Žajdlík) – Hubata, Plášil, Říha, Suchánek (A), A. Čížek, K. Černý – Zeman, Milfait, Krliš – Šulek, Matušík (A), Seidl (C) – Huna, Zadražil, Dančišin – L. Prášek, Zíb, Nevšímal – J. Duda.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bartošák (Štěpka) – Gottfried, L. Sýkora, Trefný (C), Funk, Amirov, Popela, Polata – M. Dubský, Bernat, M. Bláha II – Rudovský (A), Kloz, Berčík – Nedoma, M. Simon, Jouza – Anosov, Yailov, Huovinen.

První třetina začala v rychlém nástupu domácích Kohoutů, hned na začátku utkání mohl otevřít skóre Krliš, který tečoval puk těsně nad branku. Ve 3. minutě se Tábor dostal do vedení, Adam Čížek dostal puk na vrchol kruhu a tvrdou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre - 1:0. V 10. minutě se radovali opět domácí z prakticky stejné situace jako u prvního gólu, Milan Dančišin dostal puk na vrchol kruhu a střelou nad vyrážečku překonal Bartošáka - 2:0. Slovan se začínal dostávat do šancí spíše sporadicky. Na konci třetiny ujel Martin Bláha, ke kterému se sice dokázal vrátit jeden z domácích, ale i tak dokázal zakončit nebezpečně a Gába měl plné ruce práce. Slovan dostal v závěru možnost přesilové hry, ale do větší šance se nedostal.

Do druhé třetiny vstoupil Slovan velmi aktivně a domácí se museli hodně ohánět, aby uhájili svoji branku. Hosté donutili domácí si vzít oddechový čas, jelikož domácí byli pod tlakem. Domácí dostali možnost přesilové hry, ale první kdo zahrozil byl Slovan, ale domácí vše v klidu vyřešili. Domácí v přesilové hře měli velké šance a v největší nouzi pomohla Bartošákovi tyčka. Po konci přesilové hry to byl Slovan, kdo určoval tempo hry, ale byli to domácí, kteří ve 33. minutě navýšili skóre, Jan Milfait skvělým blafákem do bekhendu překonal Bartošáka - 3:0. Do konce třetiny byla hra vyrovnaná a ani jeden tým se do větší šance nedostal.

Začátek třetí třetiny se nesl ve střídání šancí na obou stranách, ale ani jeden tým se prosadit nedokázal. Domácí dostali možnost přesilové hry, ale tato výhoda zůstala nevyužita i když v ní měl Tábor několik šancí a největší skvěle pokryl Bartošák. Domácí chvíli na to dostali další možnost početní výhody, ale i ta zůstala nevyužita. Poslední perioda přinesla řadu vyloučení na hostující straně a Slovan se, tak musel dost bránit proti tlaku domácích, ale Bartošák několika výbornými zákroky svůj tým podržel. Slovan se snažil o korigování stavu, ale do velké šance se dostali domácí, když v samostatném úniku neuspěl Petr Zíb, když nastřelil tyčku. Domácí následně mohli hrát další přesilovou hru, ale fair-play předvedl Hubata, kdy se přiznal, že se o faul nejednalo. V závěru se tvrdou střelou prezentoval Slovan, která propadla Gábovi za záda, ale kousek před čarou jí Gába zastavil.