Ústí nad Labem - Ústečtí hokejisté se ve velkém Severočeském derby utkali na domácím ledě s Chomutovem. Slovan dlouho sahal po vítězství a ještě v polovině třetí části vedl o jednu branku. Hosté ale třemi trefami otočili skóre a berou tři body. Obě branky Slovanu a také své první ve žlutomodrém dresu vstřelil lotyšský forvard Arťom Anosov, s kterým Vám také přineseme v příštích dnech rozhovor.
pá 29. 12. 2023
Piráti Chomutov
2:4 1:0, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 12. Anosov (Kloz, Rudovský), 38. Anosov – 28. M. Tůma (J. Svoboda, T. Svoboda), 53. Eret (J. Svoboda, Kadeřávek), 56. Chrpa (Koblížek, Mála), 58. Mála (Chrpa). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2167. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4..

6:3

2:1

0:0

Diváci

2167

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Klika) – Trefný (C), Popela, L. Sýkora, Gottfried, Funk, Polata, Amirov – M. Dubský, Berčík, Bernat – M. Bláha II, Yailov, Nedoma – M. Simon, Špaček, Anosov – Kuchynka, Kloz, Rudovský (A).

Piráti Chomutov: Petrásek (Altrichter) – Váchal, Záruba, Březák, Seemann, Ulrych, Kadeřávek, Havel (A) – T. Svoboda, Hübl (C), Koblížek – M. Tůma, Eret, Putz – Zajíček, J. Veselý, Chrpa – Mála, J. Svoboda, Lukeš (A).

Chomutovští začali Severočeské derby aktivněji a hned po dvou minutách zazvonila branková konstrukce za domácím brankáře Stahlem po střele Váchala. Uběhly pouhé dvě minuty a na druhé straně se před Petráska dostal Simon, ale brankář v dresu Chomutova předvedl solidní zákrok. Ve dvanácté minutě se domácí stadion mohl poprvé radovat. Kloz vystřelil na Petráska, který puk vyrazil pouze před odkrytou klec, kde číhal Arťom Anosov, který si tak připsal první branku ve žlutomodrém. Ke konci první části se hostům naskytla přesilovka pěti proti třem, která trvala více než minutu, ale David Stahla domácí branku zavřel a předvedl několik skvělých zákroků - 1:0.

Ve druhé části se hosté dostali do tlaku a vybojovali si přesilovou hru, kterou se jim také povedlo využít. V osmadvacáté minutě se na dvakrát dostal do zakončení ex-ústecký Martin Tůmu a srovnal skóre utkání. Chvíli na to mohlo být pro domácí znovu veseleji, ale Yailov trefil tyč, taktéž jako dvě minuty na to hostující Eret. V osmatřicáté minutě se Slovan znovu dostal do vedení. Svůj důraz v brankovišti prokázal Arťom Anosov, který doklepl puk za Petráska a připsal si druhou branku v tomto utkání - 2:1.

Slovan mohl v osmé minutě třetí části zvýšit svůj náskok, ale proti střele Sýkory byl hostující brankář Petrásek proti. V minutě dvaapadesáté se k puku dostal Petr Eret, který projel po levé straně až před Stahla a zakončil bekhendem přesně na přední tyč. Zbývaly čtyři minuty do konce a Slovan nedokázal dostat puk ze svého pásma. Ke kotouči se dostal Jakub Chrpa, který z mezikruží rozradostnil hostující sektor. V minutě sedmapadesáté bylo pro hosty ještě veseleji. František Mála se dostal ke kotouči, nad ničím nepřemýšlel a svoji střelou dostal Chomutov do dvoubrankového vedení.