Vrchlabí - Ústecký Slovan na úvod kalendářního roku 2024 zavítal na půdu ve formě hrajícího Vrchlabí. I přesto, že to byl Slovan kdo v utkání šel jako první do vedení, tak nakonec si z Podkrkonoší odváží porážku 2:7. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Miroslava Kanise v sobotu v Příbrami.
čt 4. 1. 2024
HC Stadion Vrchlabí
7:2 0:1, 3:0, 4:1

Branky a nahrávky: 22. Krsek (D. Chalupa), 28. Kastner (Chrtek, P. Urban), 32. Jirků (P. Urban), 49. Chrtek (P. Urban, Kastner), 50. Tatar (Matějček, Kynčl), 55. Krsek, 57. Chrtek (Kynčl) – 17. Kloz (Popela, Trefný), 53. L. Sýkora (Kloz). Rozhodčí: Battěk – Kučera, Pěkný. Vyloučení: 9:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 731. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2

731

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Perička, Bendík, Kynčl, Kozák, Boukal – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban, D. Chalupa – Moník, T. Bláha, Tatar – Jirků, Matějček, Cerman.

Ústecký Slovan s.r.o.: Klika (Stahl) – Amirov, Gottfried, L. Sýkora, Funk, Trefný, Popela, Eklund – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Kloz, Rudovský – M. Bláha II, Huovinen, Kuchynka – Yailov, Špaček, Nedoma.

V první třetině jsme byli svědky vyrovnaného hokeje se šancemi na obou stranách, kdy víc práce měl debutant v ústecké brance Lukáš Klika, který si poradil se všemi střelami domácích. Mezitímco domácí Denis Vacek kapituloval jednou, když v 16. minutě střelu Lukáše Popely Ztečoval Jan Kloz a poslal tak žlutomodrý celek do vedení 0:1 se kterým i následně vstupoval do druhé třetiny.

Hned zkraje úvodu třetiny jsme se dočkali gólu, když David Chalupa zadovkou našel Filipa Krska, který prostřelil Lukáše Kliku a srovnal tak stav utkání na 1:1. Následovala pasáž hry ve které se ústecký celek snažil najít odpověď na vyrovnávací branku a vytvářel si jednu příležitost za druhou ale nejen, že se to celku z Ústí nad Labem nepovedlo, ale ještě k tomu přišla v 27. minutě přesilová hra Vrchlabí, kterou domácí rychle využili, když Ondřej Chrtek našel Lukáše Kastnera, jehož projektil se zastavil až v bráně ústeckých a Stadion tak v dnešním utkání poslal poprvé do vedení - 2:1. Krátce na to ústečtí mohli srovnat krok v přesilové hře ale ústečtí svou výhodu nedokázali využít a krátce na to přišel další úder domácích. Patrik Urban poslal přihrávku Adamovi Jirků, který poslal puk na přední tyči do sítě a zvýšil vedení domácích na rozdíl dvou branek – 3:1.

Ve třetí části domácí i nadále pokračovali ve svých útočných snahách. Na začátku 49. minuty Lukáš Kastner zavezl puk do útočné třetiny, kde ho přenechal Patrikovi Urbanovi, který ale ještě u tyčky našel Ondřeje Chrtka a ten bekhendem překonal Davida Stahla – 4:1. Za necelých 40 sekund bylo pro Slovan ještě hůře když Štěpán Matějček poslal Jakuba Tatara do samostatného úniku ve kterém se nemýlil a domácím stadionem tak mohla znít “pátá” - 5:1. V 53. minutě žlutomodří využili přesilovou hru, když Lukáš Sýkora dostal nabito a prostřelil vše co mu v cestě stálo - 5:2. Netrvalo dlouho a domácí si vzali čtyřbrankové vedení zpátky. Filip Krsek projel celé hřiště, položil si Davida Stahla a úspěšně zakončil - 6:2. 57. minuta - Jakub Kynčl našel přihrávkou Ondřeje Chrtka, který využil již třetí přesilovou hru domácích v dnešním zápase - 7:2.