Příbram - Na Slovan čekalo další venkovní střetnutí, kdy tentokrát zamířil na půdu třetího týmu západní konerence z Příbrami, se kterou svedl těžký souboj o body do tabulky. A je to žlutomodrý celek, kdo se může radovat z tříbodového zisku, neboť mu vítězství v samotném závěru zápasu vystřelil Jan Rudovský. Další zápas odehrají svěřenci trenéra Kanise ve středu 10.1., kdy na domácí půdě přivítáme Benátky.
so 6. 1. 2024
HC Příbram
Ústecký Slovan s.r.o.
3:4 1:1 , 1:1 , 1:2

Branky a nahrávky: 16. Zdeněk (Hasman, Jelínek), 22. Kolda (Kafka, Josefus), 47. L. Bednařík (Havelka, Hasman) – 9. Bernat (Rudovský), 30. Bernat (M. Dubský, Trefný), 44. M. Simon (L. Sýkora, Funk), 59. Rudovský (Kloz, L. Sýkora). Rozhodčí: Šperl – Tvrdík, Brtník. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4

Vyloučení

4:6

Využití

2:1

V oslabení

0:1

Diváci

600

HC Příbram: Jiroušek (Šorf) – Pešta, Havlín, Havelka, Jelínek, Zdeněk – Kafka, Kolda, Dragoun – Furch, Pětník, Bečvář – Duchan, Gengel, Hasman – Pinkas, Mařík, L. Bednařík – Josefus.

Ústecký Slovan s.r.o.: Klika (Štěpka) – L. Sýkora, Trefný, Eklund, Popela, Gottfried, Funk, Mareš, Polata – Huovinen, M. Dubský, Bernat – M. Bláha, Yailov, Nedoma – M. Simon, Anosov, Špaček – Krédl, Kloz, Rudovský.

Komentář

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupil ústecký celek gólovou příležitostí, kdy Michal Simon tečoval přihrávku z pravé strany, ale trefil pouze strážce domácí svatyně. Od té doby domácí převzali iniciativu a postupem času byli lepším celkem s vyšším počtem vypracovaných šancí. Tomu všemu ale učinil přítrž kuriózní gól. Ve vlastním oslabení v úniku dvou na jednoho Tomáš Bernat přihrával svému spoluhráči, puk se snažil hokejkou zblokovat jeden z domácích hráčů, který si ovšem tečoval puk do vlastní branky a Slovan se tak dostal do vedení - 0:1. Poté jsme viděli menší sérii vyloučení na obou stranách přičemž v 16. minutě dokázali domácí využít ponechanou výhodu, když se David Zdeněk dostal k odražené střele Josefa Hasmana a bez větších problémů puk dorazil do odkryté ústecké klece – 1:1.

Domácí do druhé třetiny vstoupili v početné výhodě, kterou také minutu a půl po začátku druhé periody využili. Petr Kafka se pokoušel naznačit střelu, ale ještě si s pukem chvíli pohrál a poté svou přihrávkou našel Matěje Koldu, od kterého se puk odrazil do brankové sítě za Lukáše Kliku – 2:1. Vedení domácím ale nevydrželo - ve třicáté minutě Martin Dubský vystřelil na Petra Jirouška, který střelu dokázal vyrazit před sebe, ovšem k ní se dostal Tomáš Bernat a ten svou druhou brankou v zápase srovnal krok s domácí Příbramí - 2:2. Ve zbývající části třetiny jsme viděli šance na obou stranách ale ke změně skóre již nedošlo a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 2:2.

Vyrovnaný stav na začátku poslední části zápasu dlouho nevydržel. 44. minuta a ústecké přečíslení tři na jednoho, které ústečtí vyřešili parádním způsobem a na jehož gólovém konci stál Michal Simon, jenž zakončil do prázdné brány a poslal tak žlutomodré podruhé v dnešním zápase do vedení - 2:3. O chvíli později domácí srovnali krok zásluhou Lukáše Bednaříka, který z pravého kruhu vypálil prudkou ránu ke vzdálenější tyči do protipohybu Lukáše Kliky, jenž byl bez šance - 3:3. Následovala pasáž, ve které domácí zvýšili svou aktivitu a kdy se snažili převrátit zápas na svou stranu. To se ale nedařilo i zásluhou výborné práce ústecké obrany a Lukáše Kliky, který svými zákroky držel veškeré naděje ústeckých na bodový zisk. Dvě minuty před koncem základní hrací doby přišlo - a jak se později ukázalo - klíčové vyloučení domácích, neboť z něj Slovan udeřil! Po velkém tlaku v útočném pásmu se střelou do odkryté části příbramské svatyně prosadil Jan Rudovský, který tak ústeckým vyhrál jackpot v podobě zisku tří bodů.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže