Ústí nad Labem - Třetí derby v sezoně s Děčínem bylo nesmírně vyrovnané. Nakonec veze domů vítězství Děčín, který rozhodl v 16. sérii nájezdů.
st 31. 1. 2024
HC Děčín
3:4sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. M. Dubský (Trefný, Bernat), 26. M. Simon (Bernat, Gottfried), 32. Bernat (Anosov) – 29. J. Tůma (Jouza, T. Nezbeda), 30. J. Tůma (Macek, Jursa), 35. Parshakov (Smola, Vl. Brož), rozh. náj. Smola. Rozhodčí:Červenka – Pěkný, Tuháček. Vyloučení: 9:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3.

Vyloučení

9:7

Využití

0:1

Ústecký Slovan s.r.o.: Klika (Stahl) – Trefný (C), Gottfried, Amirov, Funk, Eklund, Popela, Mareš, Hovsepjan – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Huovinen, Rudovský – Kuchynka, Krédl, Nedoma – Linet, Yailov, Bannikov.

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Vl. Brož (C), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Tomšík, Kaltenböck, Loukota – D. Tůma, T. Nezbeda, Jouza – Parshakov, Smola, D. Černý – Macek, J. Tůma, Jursa – Nowák, Chovanec.

Do severočeského derby s Děčínem vstoupil Slovan skvěle, když ve třetí minutě otevřel skóre Martin Dubský, který vymetl od modré čáry horní růžek - 1:0! Vyrovnání měl poté na holi hostující Jan Tůma, ale ten z mezikruží Kliku nenachytal.

Druhou třetinu zahájil brankou také domácí Slovan. Po pohledné akci se prosadil do prázdné branky Michal Simon - 2:0! Těsně před polovinou utkání o sobě dali vědět hosté. Jan Tůma byl na brankovišti dostatečně důrazný a snížil - 2:1! Uběhla minuta a Jan Tůma dokonce vyrovnal ranou mez betony Kliky - 2:2! Slovan ovšem opět rychle reagoval. Ani po minutě šel do vedení, když se trefil Tomáš Bernat - 3:2! Brankově bohatá třetina pokračoval. V pětatřicáté minutě vyrovnal, před brankou dobře postavený, Nikolaj Paršakov - 3:3!

Ve třetí již branka nepadla, jelikož největší možnost spálil v samostatném úniku ujíždějící Jan Rudovský, kterého vychytal Lukáš Lavinger. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve které měli hosté možnost přesilové hry čtyřech proti třem, ale ani ta nerozhodla utkání.

Zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, které dospěly až do 16. série, ve které rozhodl děčínský Jan Smola úspěšnou kličkou.