Ústí nad Labem - Deváté kolo nadstavby druhé ligy Západ bylo ve znamení valentýnského souboje Slovanu s Letci Letňany. Na úvodní branku si diváci na severu Čech museli počkat do 29. minuty, kdy se nakonec z rozhodující trefy radoval hostující Štěpán Turek. Ve třetím dějství přidaly Letňany další dvě branky, domácí mužstvo vyšlo proti pražskému celku gólově naprázdno.
st 14. 2. 2024, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Letci Letňany
0:3 0:0, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 29. Š. Turek (Theimer), 42. Theimer (Mácha, Jobánek), 53. Kysela (Poppel, Mrňa). Rozhodčí: Němec – Sýkora, Uhlík. Vyloučení: 6:6, navíc Trefný, Rudovský (oba UNL) OK [NAP-ROZH]. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 609. Průběh utkání: 0:3.

6:5

0:0

0:1

Diváci

609

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Trefný (C), Gottfried, Polata, Funk, Amirov, Popela, Mareš, Eklund – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Rudovský, Huovinen – Špaček, M. Bláha II, F. Novotný – Yailov, Krédl, Linet. Trenér: Miroslav Kanis.

HC Letci Letňany: Nečas – Hamšík, Háva, L. Chalupa (C), Gurjevskij, Drtina (A), D. Němeček, Z. Fiala – Jobánek, Kysela, Poppel – Theimer, Š. Turek, Vacín – Mácha, Mrňa (A), Korčák – J. Nedvěd, Labuzík, Ducháč. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Obě mužstva začala utkání velmi opatrně. Až ve 13. minutě se ve slibné střelecké pozici octl Jiří Drtina, jenž po průniku od vlastní branky prověřil pozornost domácího gólmana. Více šancí úvodní část nepřinesla, a proto diváci na první přestávkový párek odcházeli za bezbrankového stavu.

V závěru 28. minuty se mohl Slovan ujmout vedení v přesilové hře, když Ruslan Amirov vystřelil od hranice útočného pásma, neujaly se ani následné dorážky. A byli to právě hosté, kteří ve vlastním oslabení otevřeli gólový účet zápasu. Oto Theimer napadal rozehrávku Slovanu, když z mezikruží pálil přesně do horního růžku Štěpán Turek - 0:1.

Ve 33. minutě měl na holi srovnání skóre Lukáš Popela, levý obránce třetí lajny Slovanu vysněný cíl minul o pár centimetrů. Vzápětí mohl pro změnu navýšit vedení Letců Lukáš Vacín, proti však stál pohotový hájce domácí svatyně. Hokejisté Ústí nad Labem tak vstupovali do třetí třetiny s jednobrankovým mankem.

Lepší vstup do třetí části zažili hosté. Po vhazování po pravici Davida Stahla puk putoval po ose Jonáš Jobánek, Adam Mácha, Oto Theimer, přičemž posledně jmenovaný zamířil pod lapačku domácího brankáře - 0:2. Ve 47. minutě mohl Slovan snížit zásluhou Martina Bláhy, který se snažil usměrnit nahození Arťoma Anosova. O tři minuty později se mohli potřetí radovat hosté, Dominik Němeček rozezvonil pouze horní tyč.

V 53. minutě zatloukly Letňany poslední pomyslný hřebíček do ústecké rakve, když po pohledné kombinaci mohl zvednout ruce nad hlavu Vojtěch Kysela - 0:3. Drama již Letci ke konci utkání nedopustili a z Ústí nad Labem odváží plný bodový zisk.

Jaroslav Roubík (asistent trenéra Slovan Ústí nad Labem):
„Letňany byly pro nás kvalitní soupeř. První třetina byla z naší strany dobrá. Po první inkasované naší brance ve druhé třetině se zápas začal lámat. Letňany mají větší kvalitu a našim hráčům toho moc nemusíme vytknout. Naši hráči bruslili, bojovali, ale kvalita byla na straně soupeře. Po buly jsme inkasovali na začátku třetí třetiny druhou branku a v tomto okamžiku se zápas zlomil úplně. Soupeř začal být sebevědomější a hrál více na útoku. Ve třetí části jsme nedokázali se zápasem již nic udělat. Závěr utkání byl velmi hektický a nám už se to stalo letos asi čtyřikrát. Je to škoda a hráči byli zbytečně moc podráždění na obou stranách. Měl by se hrát především hokej a tomu tak nebylo. Mrzí nás, že ze čtyř domácích zápasů v řadě jsme vyhráli pouze jednou. Doma bychom chtěli vyhrávat více utkání. Ve finálové osmičce jsou těžké zápasy a nemáme tak kvalitní mužstvo a vítězství zatím moc nepřichází.“

Jaroslav Nedvěd (HC Letci Letňany):
„Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. V novém roce se nám většinou daří. Věděli jsme, že nás čeká v Ústí nad Labem těžký zápas. Máme výraznou marodku a povolali jsme hráče, kteří pár zápasů nehráli nebo hrají za juniorku. Nastoupili jsme v kombinované sestavě a hráči našeho celku se toho zhostili dobře. Podržel nás brankář Vojtěch Nečas a snažili jsme hrát dobře defenzivně. Hráli jsem dobře v předbrankových prostorech a soupeři jsme nedali nic zadarmo. Podařilo se nám vstřelit první branku v oslabení. Čekali jsme dále na chyby soupeře, které přišly. V závěru utkání to bylo zbytečně trochu vyhrocené. Myslím si, že domácí hráči to moc neunášeli, ale to se někdy ve sportu stává. Jsme rádi za tři body. Našim cílem zůstává v nadstavbové části umístění do čtvrtého místa, abychom začali play off v domácím prostředí.“