Sedmnáctého února se hokejisté Slovanu vypravili na led Příbrami, kde odehráli desáté kolo nadstavby druhé ligy Západ. Utkání rozhodl především nepovedený vstup do utkání, když po první třetině odcházeli do šaten hráči Baníku s dvougólovým vedením. Severočeský klub mohl zdramatizovat utkání ve druhé třetině, když od rozhodčích obdržel velmi dlouhou přesilovou hru. Dohromady sedm minut početní převahy nabídl Slovanu Filip Patzelt, který vyfasoval pět minut za nedovolený zásah do hlavy nebo krku a navíc dvě minuty za hrubost.
so 17. 2. 2024
HC Příbram
4:2 3:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Duchan (Pinkas, Krejčí), 8. Zdeněk (Krejčí, Josefus), 13. Josefus (Pinkas, Duchan), 32. L. Bednařík (Pětník, Jelínek) – 2. Bernat (M. Dubský, Popela), 56. Bernat (M. Dubský, M. Simon). Rozhodčí: Valda – Teršíp, Hošťálek. Vyloučení:2:2, navíc Patzelt (PRI) 5+OK . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Diváci

400

HC Příbram: Jiroušek (Šorf) – Zdeněk, Jelínek, Havlín, Rajgl, Krejčí, Vinš, Patzelt – Furch, Pětník, Bečvář – Josefus (C), Chlouba, Duchan – Pinkas, Svoboda, Mařík – Bednařík, Gengel.

Ústecký Slovan s.r.o.: Klika (Stahl) – Amirov, Mareš, Popela, Gottfried (C), Funk, Polata, Eklund – Špaček, Anosov, Huovinen – Dubský, Bernat, Krédl – Simon, Nedoma, Novotný – Jajlov, Linet, Bláha.

Gólový účet si hokejisté Baníku Příbram otevřeli velmi brzy. O první gól se totiž postarali Středočeši již v první minutě, když po vhazování v útočném pásmu domácích přebral na modré čáře kotouč Daniel Krejčí a bekhendem našel hokejku Samuela Duchana, jenž pohotově kotouč doklepl do branky, kterou střežil Lukáš Klika. Na odpověď jsme nemuseli čekat příliš dlouho, protože v druhé minutě bleskově vyrovnal Tomáš Bernat. Ten po rychlém protiútoku prostřelil Jirouška střelou z mezikruží. Vedení si na svou stranu převzali svěřenci trenéra Radka Bělohlava zpět v osmé minutě, ve které po pohledné kombinaci prošpikoval kotouč do Klikovy svatyně David Zdeněk. Ani to však nebylo pro nenasytná ústa Příbrami v první třetině málo. Třetí gól stihl přidat Petr Josefus, který se zorientoval nejlépe v prostoru před brankou hostujícího týmu a zblízka doklepl kotouč do odkryté klece. Podporovatelé Ústí nad Labem se ještě radovali v devatenácté minutě ze snížení skóre, ale radost jim dlouho nevydržela, protože rozhodčí Huovinenův gól neuznali.

Po zahájení druhé třetiny pokračovali v tlaku domácí, avšak tempo svého týmu narušil Filip Patzelt, po jehož tvrdém zákroku se strhla hromadná potyčka. Patzelt nakonec od rozhodčích obdržel pětiminutový trest za nedovolený zásah do hlavy a krku a k tomu dvě minuty za hrubost. Celkem sedmiminutovou přesilovou hru tedy měli k dispozici hokejisté Slovanu, jenže ji trestuhodně nezvládli přetavit ani v jediný gól. Naopak 39 vteřin po skončení přesilové hry Severočechů se mohli ze zvýšení náskoku radovat domácí. Lukáš Bednařík po přihrávce Richarda Pětníka jen zametl kotouč do odkryté klece. Tři minuty před koncem měl Slovan další příležitost vstřelit branku z přesilové hry, ale i tato početní převaha zůstala nevyužitá. Po druhé třetině tedy svítilo na tabuli skóre 4:1 pro Příbram.

Poslední třetina byla o něco klidnější. Prvním důležitějším momentem v této třetině byl trest za příliš mnoho hráčů na ledě, kterého se dopustili v čase 47:30 hráči Slovanu. Přesilovky dnes ale nebyly stěžejním faktorem tohoto zápasu, protože ani Baníku se nepodařilo početní převahu využít. V magickém čase 55:55 ještě vstřelil svůj druhý gól Tomáš Bernat, který po zaváhání domácí obrany zakončil přečíslení tři na jednoho. Tento gól patřil do kategorie těch ukázkových, ale to nemohlo být pro Ústí dnes útěchou. V třetí třetině totiž již žádná branka nepadla, a tak Severočeši odjíždí z Příbrami bez zisku bodů.