Slovan prohrál na vrchlabském stadionu v poměru 1:4. Osudným byly svěřencům trenéra Miroslava Kanise především nepovedené vstupy do třetin. O jediný gól celku z Ústí nad Labem se postaral Tomáš Bernat, který parádní trefou do horního růžku vymetl pavučiny ve vrchlabské brance.
st 21. 2. 2024, Zimní stadion města Vrchlabí
HC Stadion Vrchlabí
Ústecký Slovan s.r.o.
4:1 1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: . 6. D. Chalupa (P. Urban, Chrtek), 21. Chrtek (D. Chalupa, Kynčl), 42. Kastner (Boukal), 47. Kaštánek (Krsek) – 34. Bernat (M. Simon, F. Novotný) Rozhodčí: . Domský - Kettner, Tuháček Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Vyloučení

4:6

Využití

2:0

V oslabení

0:0

Diváci

788

HC Stadion Vrchlabí: Červinka (Kamenický) – Abraham, Kaštánek, D. Sýkora, Boukal, Kynčl, Hladík, Perička, P. Fiala – Jirků, P. Urban (C), D. Chalupa – Šlaicher, Kastner, T. Bláha (A) – Moník, Chrtek, Krsek – Tatar, Kozák, Cerman.

Ústecký Slovan s.r.o.: Klika (Stahl) – Trefný (C), Gottfried (A), Polata, Funk (A), Popela, Amirov, Mareš, Eklund – M. Simon, Bernat, F. Novotný – Anosov, Huovinen, Bannikov – Kuchynka, M. Bláha II, Nedoma – Hovsepjan, Krédl, Linet.

Komentář

Prvním důležitým momentem utkání bylo vyloučení Ruslana Admirova, kterého poslal rozhodčí vychladnout na trestnou lavici za hákování. Tato přesilová hra vyústila až ke vstřelení prvního gólu utkání. Na 1:0 pro domácí Vrchlabí změnil skóre David Chalupa, který obdržel žabičkou kotouč z hole Patrika Urbana a s trochou štěstí ho dostal až za záda překvapeného Kliky. Domácí si v první třetině vypracovali ještě několik šancí, ale s těmi si Klika již poradil, a tak jedinou odměnou za snahu domácího celku bylo vyloučení Lukáše Popely, který dostal v devatenácté minutě trest za sekání.

Pětadvacet vteřin z přesilové hry se přelilo do druhé třetiny, ale i to stačilo hokejistům z Vrchlabí na to, aby ji přeměnili v navýšení svého vedení. Po, pro Slovan nešťastném, odrazu doputoval kotouč až k Ondřeji Chrtkovi, který ho zametl za záda střážce ústecké svatyně. Poté měli hosté možnost ještě dvakrát navýšit skóre, ale oba pokusy z holí svěřenců trenéra Davida Chalupy skončily na připraveném Klikovi, který Slovan v těžkých chvílích podržel. Díky tomu se mohli fanoušci Slovanu radovat ze snížení skóre. Zasloužil se o to Tomáš Bernat, který obdržel na levý kruh kotouč z osy Novotný - Simon a následně parádní trefou do horního růžku vymetl pavučiny ve vrchlabské brance.

Jedním z osudných momentů tohoto zápasu byl pro hokejisty Slovanu nepovedený vstup do třetí třetiny. Ve 42. minutě vrátil domácím dvougólový náskok Lukáš Kastner, který tečoval Boukalovo nahození až za bezmocného Kliku a v čase 46:04 definitivně zpečetil výhru Vrchlabí Vít Kaštánek, který zůstal úplně volný na pravém kruhu a ranou do podpažní oblasti prošpikoval kotouč až za brankáře Slovanu. Zbytek utkání se již nesl jen ve znamení několika neproměněných přesilových her, a tak se Vrchlabí mohlo za skandování domácích fanoušků radovat ze zisku tří bodů a výhry 4:1.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže