Ú s t í n/L. - V 18. kole 1. ligy juniorů zavítal do Lví arény KLH Chomutov. Soused ze severu Čech připravil Lvíčatům velmi nepříjemný zápas, ale díky přesnější koncovce Slovanu zůstaly tři body v Ústí. Po překvapivé úvodní brance hostí bleskově odpověděl Janus, jehož ve zbytku utkání podpořili gólově Bašta s Gottfriedem, kteří upravili skóre zápasu na konečných 3:1.
pá 25. 11. 2005
Piráti Chomutov
3:1 1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Janus (Jedlička), 29. Bašta (Hilmich), 50. Gottfried (Jakl, Hilmich) - 15. Mezera (Andres). Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 7:7, navíc Kříž (UNL) 10 min NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Hilmich, Macaj, Fryč, Kříž, Weidlich, Musílek - Janus, Jindřich, Bašta - Jedlička, Kloz, Svoboda - Hříbal, Kočiš, Gottfried - Mach.

Piráti Chomutov: Štěrba - Klír, Vörös, Brož, Iterský, Fiala, Palubjak - Gellner, Dudek, Šedivý - Žatecký, Mezera, Hauner - Rabas, Voborník, Andres.

Premiérovou šanci utkání si vypracovali zásluhou výtečné spolupráce Kloze se Svobodou domácí, kteří tak potvrdili lepší vstup do zápasu. Chomutov se v úvodu střetnutí soustředil na hájení vlastního obranného pásma a aktivitu ochotně přenechával domácímu celku. Lvíčata si vypracovala několik slibných šancí, tu největší spálil v 11. minutě kapitán domácích Bašta, jehož příklep z pravého kruhu zkrotil chomutovský gólman Štěrba famózní lapačkou. Poté začala obě mužstva praktikovat fyzicky náročný hokej, kdy se o každou píď ledu sváděly tuhé osobní souboje, hokejová krása šla tedy na okamžik stranou. Zčistajasna ji v 15. minutě vrátil mezi mantinely hostující Mezera, který přesnou ranou mezi Schwambergerovy betony potrestal zaváhání ústecké obrany - 0:1. Lvíčata se z obdržené branky otřepala rychle a korunu nastávajícímu tlaku domácích nasadil Janus. V 18. minutě vlétl rovnou ze střídačky do útočné třetiny a bombou z mezikrůží vymetl šibenici, čímž zajistil Ústeckým potřebný klid do první přestávky.

V první půli druhé části se od ledové plochy několikrát požehnaně zajiskřilo, výsledkem bylo celkem šest menších trestů. S nabídnutými přesilovkami si až na jedinou výjimku žádný z celků příliš nepotykal. V 29. minutě se ve dvojnásobné početní převaze ujmul kotouče u pravého hrazení Bašta a svým důrazem při zakončení rozsvítil červené světlo za Štěrbou podruhé - 2:1. Hosté se v příštích minutách pokoušeli ostřelovat domácího gólmana ze všech pozic, Schwamberger však zůstával jistý. Ve 37. minutě pomohla strážci domácí svatyně po Gellnerově švihu i horní tyčka. Zbytek třetiny si pak díky přesnějším přihrávkám a lepšímu přechodu do útoku vzali pod patronát prozměnu domácí, Svoboda, Kloz či Jedlička ale náskok Lvíčat nenavýšili.

Ani na začátku třetí třetiny si střelecké štěstí nedalo od hostí říct, Fialův pokus znovu rozezvučel jen břevno domácí klece. Následné okamžiky vzala obranná taktika obou týmů za své a útočný hokej dostal jednoznačně zelenou. Ve 45. minutě otestoval řádně pozornost Šterby zápěstím Jedlička, na druhé straně se nenudil ani Schwamberger. Nejtvrdší oříšek musel rozlousknout ve 49. minutě, kdy se díky přesnému Rabasovu pasu objevil mezi kruhy v nadějné pozici Andres. O pár sekund později připomněl staré známé pravidlo „nedáš, dostaneš“ Gottfried. Levé křídlo třetí formace převzalo na modré čáře milimetrovou přihrávku z Jaklovy hole a prakticky samostatný nájezd skončil kotoučem v levém horním rohu Štěrbovy branky - 3:1. Chomutov se ovšem nevzdával ani za dvoubrankového manka, v 54. minutě zatočila důkladně hlavu domácí obraně dvojice Mezera - Dudek, avšak nezadařilo se ani tentokrát. S přicházejícím koncem zápasu se iniciativa přestěhovala na hokejky čipernějších Lvíčat, v 56. minutě si dokonce Svoboda našel čas pro chvilku ekvilibristiky. Brilantní sólo přes tři bránící hráče hostí ale zůstalo bez gólového vyjádření. V závěru odpadli Chomutovští fyzicky, a Lvíčata si tak s pukem na holích v pohodě uhlídala vítězství.