po 5. 12. 2005
VHK ROBE Vsetín
6:3 1:1, 3:0, 2:2

Branky a nahrávky: 8. Ivanov, 23. Karel (Kočí), 25. Ivanov (Šrámek, Brož), 35. Šrámek, 44. Ivanov (Šrámek, Hanzl), 60. Hanzl (Šrámek) - 11. Vrdlovec (Švaňhal), 48. Sýs (Vrdlovec, Švaňhal), 56. Švaňhal (Vrdlovec, Sýs). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 13:12, navíc Fabián (VSE) 10 min NESP. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 19:36 (3:13, 12:11, 4:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šimanovský, Šimon, Kočí, Šulc, Brož, Víla - Ivanov, Hanzl, Šrámek - Karel, Hemiš, Rubeš - Jirkovský, Jarkovský, Místecký.

VHK ROBE Vsetín: Kudela (44. Kurtin) - Hastrman, Fabián, Zeman, Kocur, Sznapka, Farda, Kapr - Vrdlovec, Sýs, Švajda - Kořenek, Švaňhal, Palička - Kubec, Mičulka.

Hosté hrající na tři útočné řady se do tempa dostávali rychleji než Ústečtí, ve 2. minutě ohrozil Dědka po rychlé kličce do středu hřiště šťiplavou střelou Kořenek. Vsetínu byla chvíli na to nabídnuta přesilová hra, ve které chyběly ke gólu doslova centimetry. Sýs střílel do odkryté klece, ale Dědek s velkým štěstím vytěsnil puk z brankové čáry. Výhodu jednoho muže Vsetínští využít nedokázali, o to lépe se jim vydařilo obstát při oslabení, ve kterém dokonce do brejku ujel Mičulka. Jeho nemístné zakončení golfem však ke gólu nevedlo. Skóre otevřel v 8. minutě domácí Ivanov, jenž svůj druhý pokus propasíroval mezi betony – 1:0. V 11. minutě bylo už vyrovnáno, když objel pohodlně branku Vrdlovec a o Dědkovu hůl poslal puk do sítě – 1:1. Otočit vývoj mohl Kubec, jenž ujížděl na brankáře Ústí sám, ale kličku v gól neproměnil.

Mezihru začali aktivněji domácí, ve 23. minutě projel po mantinelu Karel, Rubeš mu šikovně odclonil oba obránce a Karel si mohl pohodlně udělat ještě jednu kličku a upravit na 2:1. Po následující nevyužité přesilovce utekli domácí na rozdíl dvou branek, když si Ivanov se Šrámkem dvakrát vyměnili puk a prvně jmenovaný po krásné spolupráci neměl těžkou práci – 3:1. Hosté se ale zlomit nenechali, sám před Dědkem se zjevil Vrdlovec, ale efektivita střelby Vsetínských se s tou domácí nemohla srovnávat. O nic lépe si nevedli ani Kořenek s Mičulkou. Pravidlo nedáš-dostaneš pak trestalo hosty, po jejichž akci obral Fardu o puk Šrámek a forhendovým blafákem, za který by se nemusel stydět kdejaký extraligový borec, zvýšil už na 4:1.

Po návratu z kabin udeřili Ústečtí znovu. Ivanov svou se svou zručností prokličkoval přes tři hráče až před Kudelku a čtvrtou kličkou ho poslal na střídačku zabalit se do deky – 5:1. V rozmezí 44. a 46. minuty pak mohli svěřenci trenéra Nekvindy utkání definitivně zpečetit, ale i pro ně jsou hokejové „zákony“ platné. Výhodu dvou mužů nevyužili a nabídli tak možnost Vsetínu, který jí využil. Švaňhal přihrál křižně Vrdlovcovi, ten neprodleně opět přes šíři kluziště předal Sýsovi a centr první lajny trest rozhozené obrany Slovanu jen dokonal – 5:2. V 50. minutě pak neobstáli osamoceni právě Sýs ani agilní0 Švaňhal. Ten ale v 57. minutě vykřesal jiskřičku naděje, když nad betonem zúžil vedení domácích na dvě branky – 5:3. Ideální podmínky ke vstřelení kontaktního gólu pak dali soupeři nejprve Jirkovský, kterému na útočné modré čáře ujel Mičulka. Toho ale vychytal Dědek, aby si vzápětí zahrával s osudem na svém výletě „á la“ Dominik Hašek. Rozehrávat u mantinelu, přetahovat se o puk se soupeřem, dvakrát při tom spadnout a přesto v boji vytrvávat, to potřebuje za takového stavu v závěru zápasu notnou dávku odvahy. Tou ale Dědek evidentně disponoval a do své klece se stačil vrátit za výpomoci obránců. Hosté ale byli opravdu bezzubí a ani power-play jejich snažení neumocnila, naopak. Doklepnutím puku do prázdné branky zpečetil vývoj zápasu Hanzl a poslal Vsetínské na sedmihodinovou štaci autobusem bez bodu - 6:3.